31/10/17 - 18:53h

Pariz: Fantastični Krajinović izbacio 13. na svetu!

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u osminu finala na Mastersu u Parizu.

F. Krajinović66
S. Kveri34

Filip Krajinovic

On je u drugom kolu eliminisao 13. igrača sveta, Amerikanca Sema Kverija.

Filip je od samog starta diktirao tempo i odlično igrao na svoj servis.

U petom gemu je došao do prvih brejk šansi, a iskoristio je treću za vođstvo od 3:2. Brejk prednosti je uspešno sačuvao do kraja prve deonice koju je posle 30 minuta igre dobio sa 6:3.

Kveri je drugi set otvorio brejkom i vođstvom od 2:0, ali je srpski teniser odmah vratio servis. Izjednačio je na 2:2, a potom napravio brejk za prvu prednost u drugom setu – 3:2. Amerikanac nije uspeo da uzvrati ribrejkom, a naš teniser je posle sat vremena i osam minuta igre došao do plasmana u osminu finala – 6:4.

Krajinović je prvi poznati učesnik treće runde poslednjeg Mastersa sezone i čeka pobednika duela između Pabla Karenje Buste i Nikolasa Maua.

Masters u Parizu igra se za nagradni fond od 4,507,375 evra, a pobedniku će pripasti ček na 853,430 i 1000 ATP bodova. Prvi nosilac je Španac Rafael Nadal.

Teme:   Filip Krajinović, Filip Krajinović, Masters, Masters u Parizu, Sem Kveri, Srpski teniski talenti, Teniseri, Turniri, Vesti