02/11/16 - 18:23h

Pariz: Đoković ubedljivo do trećeg kola!

Pohod na odbranu Pariza i prvog mesta na ATP listi, Novak Đoković je započeo sigurno i ubedljivo.

N. Đoković66
Ž. Miler34

Levoruki Luksemburžanin nije bio težak zalogaj za najboljeg na svetu – Đoković je bez puno muka dobio prvi meč posle poraza u polufinalu Šangaja, i obezbedio plasman u treće kola Pariza, gde ga čeka Grigor Dimitrov, kojem je Markos Bagdatis sinoć predao borbu između prvog i drugog seta.

Nešto duža pauza nije ostavila traga na Novaka. Odigrao je Srbin odlično prvi set, pokazao od starta da je kvalitetniji rival, a greške je sveo na minimum – svega tri u prvoj deonici.

Đoković je iskoristio već prvu brejk loptu meču, koju je zaradio u šestom gemu. Lako je potvrdio brejk, a potom stekao i dve set lopte. Ipak, Luksemburžanin se izvukao, ali nije uspeo zadugo da produži set – 6:3 za Novaka.

Kraj drugog seta bio je nešto napetiji. U devetom gemu Novak je došao do svoje prve šanse za brejk i iskoristio je za vođstvo od 5:4. Servirao je za meč i završio ga posle prve prilike – 6:4.