Pariz: Čilić prvi četvrtfinalista

Prvi četvrtfinalista Mastersa u Parizu je Marin Čilić.

Marin Cilic

Marin Cilic

Prvi put u karijeri, Marin Čilić je savladao Davida Gofana i to posle velike borbe u drugom setu u osmini finala Mastersa u Parizu.
28-godišnji Hrvat se približio završnom Mastersu pošto je pobedio jednog od rivala za poslednja dva mesta koje vode u London. Nakon jednog sata i 53 minuta igre, Čilić je slavio sa 6:3, 7:6 (9).

Momak iz Međugorja je iskoristio tek šestu meč-loptu, a uspeo je da spasi jednu set-loptu.

Prvi set je Čilić dobro počeo, posle dva brejka i jednog izgubljenog servisa poveo sa 4:1. Ispostavilo se da mu je početna prednost bila dovoljna da u devetom gemu prvog seta povede sa 1:0 nakon treće set-lopte.

Belgijanac je, nakon izjednačene borbe na početku drugog seta, oduzeo servis protivniku i poveo sa 5:3. Čilić nije dozvolio izjednačenje u setovima pošto je bez izgubljenog poena uzeo brejk, pa potom i gem na svoj servis.

Odluka je pala u 13. gemu, a Hrvat je tako izbacio Gofana iz trke za London.

U narednom kolu Hrvat igra protiv boljeg iz duela Novak Đoković – Grigor Dimitrov, koji u direktnom prenosu možete pratiti na našem portalu.

Nagradni fond poslednjeg Mastersa sezone iznosi 3.748.925 evra.