Pariz: Berdih prvi do osmine finala

Prvi učesnik osmine finala Mastersa u Parizu je Čeh Tomaš Berdih.

Berdih

Berdih

Sedmi nosilac Tomaš Berdih savladao je Žoaoa Sousu rezultatom 6:3, 3:6, 7:5 u drugom kolu Mastersa u Parizu, i tako prvi obezbedio mesto među 16 najboljih.

Počelo je izjednačeno, ali je nakon oduzetog servisa protivniku Berdih poveo sa 4:2. To mu je bilo dovoljno da osvoji prvi set.
I u drugom su igrači osvajali gemove na svoj servis, dok Sousa nije uzeo čist brejk i poveo sa 5:3. Potom je osvojio i naredni gem za izjednačenje u setovima.

Najveća borba vodila se u trećem setu. Teniseri nisu ispuštali prilike da osvajaju gemove na svoje serve do 13. gema kada je Berdih sa tri uzastopna poena došao do pobede u Parizu.

U meču koji je trajao sat i 54 minuta Čeh je imao 14 aseva, ali i sedam duplih servis grešaka. Bio je ovo njihov treći susret, a u prethodna dva Berdih je slavio u dva seta.

U četvrtfinalu, Čeh će igrati protiv boljeg iz duela Žil Simon – Roberto Bautista Agut.

Plasman u drugo kolo ostvario je srpski teniser Viktor Troicki koji je nakon preokreta i spasavanja meč lopte pobedio Adriana Manarina rezultatom 6:4, 3:6, 7:6.

On će u drugom kolu igrati protiv petog nosioca Keija Nišikorija.

Pobedu u dva seta u prvom kolu ostvario je Džon Izner nakon što je bio bolji od Nemca Miše Zvereva sa 7:6 (8), 6:4. Prvi set je bio završen u taj-brejku sa 10:8, a u drugom Amerikancu je bio dovoljan jedan brejk za drugi trijumf u međusobnim duelima.

Naredni Iznerov protivnik je petnaesti nosilac David Ferer koji je bio slobodan na startu takmičenja. Španac ima bolji skor pošto je sedam puta trijumfovao na osam mečeva.

Domaći igrač Nikolas Mau nakon izgubljenog prvog seta pobedio je Martina Klizana iz Slovačke sa 4:6, 6:4, 6:3 za sat i 51 minut.
Rival u drugom kolu biće mu David Gofin, osmi nosilac, koji je bio slobodan u prvom kolu. Do sada su igrali tri puta, a Belgijanac ima dva trijumfa.