30/05/18 - 18:13h

”PAO” U ZAVRŠNICI: Lajović namučio trećeg na svetu

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u treće kolo Otvorenog prvenstva Francuske.

D. Lajović65612
A. Zverev27466

Zimbio

Iako je igrao sjajno, Lajović nije imao snage da meč privede kraju, pa je treći igrač sveta Aleksandar Zverev slavio nakon pet setova.

Posle skoro tri i po sata na terenu, Nemac je bio bolji sa 2:6, 7:5, 4:6, 6:1, 6:2.

I SET

Lajović je meč otvorio brejkom i vođstvom od 2:0, prepustivši Zverevu samo četiri poena u ta dva gema. Pet gemova kasnije srpski teniser došao je do nove tri šanse da rivalu oduzme servis i treću je iskoristio za velikih 5:2.

‘Pretio’ je treći igrač sveta da uzvrati ribrejkom u osmom gemu, ali je Lajović posle tri spašene brejk lopte iskoristio drugu priliku za vođstvo od 1:0 u setovima. Posle svega 35 minuta igre slavio je sa 6:2.

Dusan Lajovic

II SET

Zverev je dobro startovao na svoj servis, a potom je usledio gem u kom je vođena najveća borba u dotadašnjem toku meča. Posle 13 odigranih poena i spašene brejk lopte, Lajović je poravnao na 1:1, ali je propuštena prilika imala veliki uticaj na Sašu Zvereva.

Srpski teniser je iskorstio priliku dok je Nemac bio ‘ranjiv’, oduzeo mu servis, a potom potvrdio brejk za 3:1. Međutim, uz duplu servis grešku i još nekoliko neiznuđenih, Lajović je Zverevu poklonio izjednačenje od 3:3.

Nastavio je Srbin sa greškama, ali je i uprkos tome uspevao da parira trećem na svetu, sve do 12. gema. Tada je uz dve duple greške ‘servirao’ Nemcu šansu za brejk, koju je ovaj rado iskoristio za 1:1 u setovima – 7:5.

III SET

Borba nije jenjavala ni u nastavku meča. Posle izjednačenja u prva dva gema, Lajović je u trećem stigao do tri vezane šanse za brejk. Prve dve je propustio, ali je kod treće Zverev zabeležio dve servis greške i tako poklonio Srbinu vođstvo od 2:1. U gemu nakon tog vodili su neizvesnu bitku, a Zverev je posle pet prilika uzvratio ribrejkom i poravnao rezultat na 2:2.

Za prednost od 4:3 Dušan je ponovo oduzeo servis rivala, a onda lagano priveo set kraju – 6:4.

IV SET

Nemački teniser je četvrti set odigrao maestralno. U četvrtom gemu napravio je brejk, a potom ga potvrdio za vođstvo od velikih 4:1. Do kraja je ponovo oudzeo servis Lajovića, a potom ga završio sa ubedljivih 6:1.

Aleksandar Zverev, Izvor: Twitter

V SET

U odlučujućoj deonici susreta bilo je evidentno da srpski teniser nema snage za otpor kakav je pružao u prva tri seta. Vidljivi su bili problemi sa grčevima, zbog kojih je Lajović postao posmatrač sopstvenog duela.

Zverev je sa ubedljivih 6:2 stigao do plasmana u treće kolo Rolan Garosa, gde ga očekuje duel protiv Damira Džumhura iz Bosne i Hercegovine.

Teme:   Dušan Lajović, Dušan Lajović, Grend Slem, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti