18/04/18 - 15:27h

PALI SE MAŠINA: Novak posle deset meč lopti u osmini finala!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala na Mastersu u Monte Karlu.

N. Đoković77
B. Ćorić65

Posle velike borbe i više od dva sata tenisa, Srbin je sa 2:0 u setovima nadigrao Bornu Ćorića iz Hrvatske.

I SET

Više od osam minuta trajao je prvi gem u ovom susretu, koji je najavio veliku borbu. Đoković se suočio sa brejk šansom Ćorića, bilo je četiri izjednačenja, a posle 14 dugih poena Novak je konačno poveo sa 1:0.

Od samog starta je bilo vidljivo da je taktika mladog Hrvata bila da produžuje poene ‘udarajući’ na Đokovićevu fizičku spremnost.

Novak je u drugom gemu propustio brejk šansu, a potom odigrao sjajan servis gem. Sa četiri vezana vinera stigao je do prednosti od 2:1, posle čega je oduzeo servis Ćoriću, prvi put na meču – 3:1. Potvrdio je brejk i poveo sa velikih 4:1.

Posle nekoliko odličnih gemova, Novak je naglo stao, što je Borna iskoristio da vrati brejk i izjednači rezultat na 4:4. U nastavku meča obojica su osvajali svoje servis gemove i odveli set u taj-brejk.

Đoković ga je i započeo i završio sjajno, u čemu mu je i Ćorić dosta olakšao. Odigrano je devet poena, a srpski as je slavio sa ubedljivih 7:2.

II SET

Drugi set započeli su razmenom brejkova, a iz te razmene Novak je izašao sa prednošću od 2:1. Gem kasnije potvrdio je brejk i poveo sa 3:1.

U devetom gemu drugog seta, u kom je Ćorić servirao za ostanak u meču, Đoković je došao do prve dve meč lopte u ovom susretu, ali ih je Hrvat neutralizovao. Smanjio je prednost rivala na 5:4, posle čega je usledila najveća borba u čitavom duelu. U desetom gemu srpski teniser je propustio sedam meč lopti, uglavnom greškama, a Borna je izborio izjednačenje – 5:5.

Novak nije dozvolio da ga propuštene šanse izbace iz koloseka, pa je uz nekoliko dobrih poena ponovo oduzeo servis rivala i poveo sa 6:5. Novim servisima obezbedio je sebi desetu meč loptu u ovom susretu i posle 27 minuta od prve šanse završio meč u svoju korist – 7:5!

Naredni rival srpskog asa biće Dominik Tim iz Austrije.

Teme:   Borna Ćorić, Borna Ćorić, Masters, Masters u Monte Karlu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti