12/05/16 - 18:06h

Padaju favoriti: Vavrinka završio takmičenje u Rimu!

Švajcarac Stan Vavrinka ispao je sa Mastersa u Rimu u osmini finala. Četvrtog nosioca na turniru sa 2:1 u setovima savladao je Argentinac Huan Monako, 114. na ATP listi!

Posle dva sata i 23 minuta igre, Argentinac koji je nekad bio u svetskom vrhu slavio je nakon preokreta. Vavrinka je dobio prvi set sa 7:6, da bi u nastavku meča Monako bio bolji – 6:3, 6:4.

Do sada su se sastajali pet puta, a ovo je bio tek prvi meč koji je pripao Argentincu, trenutno 114. igraču sveta.

Momak koji je 2012. godine bio deseti na planeti ispustio je brejk u petom gemu prvog seta, ali je u osmom uzvratio ribrejkom i rezultat izjednačio na 4:4. Set je završen u taj-brejku koji je sa 7:5 dobio Vavrinka.

Do šestog gema drugog seta, obojica su po dva puta izgubili servise – 3:3. U osmom gemu Monako je još jednom došao do brejka, poveo sa 5:3, a zatim priveo set kraju – 6:3. Odlučujući deo meča ”rešen” je već na startu. Argentinac je oduzeo servis Vavrinki i prednost sačuvao sve do kraja meča, 6:4.

Đoković – Beluši

Teme:   Huan Monako, Masters, Masters u Rimu, Stanislas Vavrinka, Teniseri, Turniri, Vesti