02/08/12 - 18:37h

Olimpijske igre: Novak u polufinalu!

Novak Đoković je ubedljivom igrom obezbedio sebi plasman u polufinale i samim tim borbu za medalju. On je u četvrtfinalu Olimpijskih igara u Londonu bio bolji od Žoa Vilfreda Conge u dva seta, a za to mu je bio potreban samo 81. minut.

N. Đoković67
Ž. V. Conga15

Novak je na startu meča pokazao zašto je smatran favoritom u ovom meču i Francuzu nije dao nikakvu šansu da uhvati priključak u prvom setu. Naš teniser je napravio dva brejka pri rezultatima 1:0 i 4:1, što je bilo više nego dovoljno za brzi tirjumf u prvom setu od 6:1.

Serbia's Djokovic celebrates after winning his men's singles tennis match against Roddick of the U.S. at the All England Lawn Tennis Club during the London 2012 Olympic Games REUTERS/Stefan Wermuth

Novak Đoković

Francuz je furiozno krenuo u drugom setu i brzo stigao do 3:0 uz jedan brejk. Đoković je već u naredna 3. gema uzvratio istom merom i došao, uz brejk, do izjednačenja- 3:3. Na sledeći brejk se čekalo naredna 5. gema, kada naš teniser uspeva da realizuje treću brejk loptu i dolazi u vođstvo od 6:5. Usledio je servis gem sa nulom, koji mu je doneo pobedu u ovom meču i plasman u polufinale Olimpijskih igara- 7:5!

U polufinalu, Novak Đoković za protivnika ima Endija Mareja koji je do ovog duela došao nakon ubedljive pobede nad španskim teniserom Nikolasom Almagrom u 2. seta(6:4, 6:1).