Olga startovala pobedom na Australijan openu!

Srpska teniserka Olga Danilović uspešno je započela nastup na Australijan openu u juniorskoj konkurenciji.

O. Danilović656
A. Cvetičanin172

Zimbio.com

Nije bilo lako na samom startu u Melburnu mladoj Beograđanki, iz razloga više jer je na suprotnoj strani imala domaću teniserku, Aleksu Cvetičanin, ali uspela je da se izbori i sa njom, i sa publikom i vremenskim uslovima ali i sopstvenom stegnutošću.

Pobedila je Australijanku u tri seta, 6:1, 5:7, 6:2, nakon jednog sata i 34 minuta igre.

Dva brejka u početnom setu dala su joj priliku da povede u njihovom prvom međusobnom duelu. U nastavku je Cvetičanin preuzela inicijativu, teniserke su razmenile po jedan brejk, ali domaća igračica uspeva u 12. gemu ponovo da oduzme servis našoj Olgi i uvede duel u treći set.

Odlično je otvorila poslednji set Danilovićeva – brejkom, ali ne uspeva da ga potvrdi. Međutim, nastavlja da igra i dva puta uzastopno oduzima servis rivalki.

Obe smo bile dosta napete u trećem setu jer nema dalje, to je poslednji. Na 2:2 je ona malo lošije odservirala, a ja sam pritiskala i iskoristila sam to što mi je vetar tada duvao u leđa. I sledeći gem bio je izuzetno važan, pogotovo onaj dugi poen kada sam završila forhend slajsom. Posle njega ni jedna ni druga nismo mogle da dišemo, a ja sam povela 4:2. Onda sam prelomila i završilarekla je nakon meča Danilovićeva.

Nerviralo me je što mi servis nije bio dobar, pogotovo u drugom setu – bila sam na 54% prvog servisa, a obično sam na 70-80. To me je sputavalo, ni drugi servis mi nije bio toliki problem, mučila sam se sa izbačajem loptedodala je Olga.

Danilovićeva u drugoj rundi igra sa Kineskinjom Shije Ma.

Teme:   Australian Open, Juniorski, Olga Danilović, Vesti