U danu kada je napunila 16 godina, Olga Danilović zabeležila je dve pobede u Melburnu – u singlu i dublu!

O. Danilović66
Š. Ma31

Zimbio.com

Olga Danilović zabeležila je i drugu pobedu u juniorskoj konkurenciji na Australijan openu. U dva seta ona je slavila protiv Kineskinje Šujue Ma sa 6:3, 6:1.

Prvi set je mlada Beograđanka rešila u svoju korist nakon 45 minuta igre i dva brejka – u trećem i devetom gemu, iskoristivši drugu set loptu.

Manje od pola sata je Danilovićevoj bilo potrebno da završi posao u drugom setu – uz dva nova brejka dozvolila je protivnici da na svoj servis uzme samo jedan poen. Tačku na ovaj duel stavila je as servisom.

Meč je igran po danu, na izuzetno visokoj temperaturi, pa je sredinom prvog seta Olga u jednom momentu zatražila i pomoć lekara zbog vrtoglavice.

U borbi za mesto u polufinalu grend slema u Australiji Olga će igrati protiv indijske teniserke Sil Desai.

Nedugo po meču u singlu, mlada srpska teniserka nastupila je sa Martom Kostjuk iz Ukrajine u dublu, i tu zabeležila takođe pobedu – protiv domaćih teniserki Gabrijele de Silve Fikom i Kejtlin Stejns, sa 4:6, 2:6, za samo 58 minuta igre.

Sjajan dan za Danilovićevu, koja je danas napunila 16 godina!

Teme:   Australian Open, Juniorski, Olga Danilović, Vesti