01/03/15 - 12:56h

Okršaj Nadala i Huana Monaka u finalu Buenos Airesa!

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u finale ATP turnira u Buenos Airesu savladavši u polufinalu Argentinca Karlosa Berloka sa 2:0, po setovima 7:6(7), 6:2 posle skoro dva sata velike borbe.

Rafa

Rafa

Ukoliko slavi u finalu turnira u Argentini, Nadal će se izjednačiti po broju titulu na šljaci sa Giljermom Viljasom, koji je do sada bio neprikosnoven sa čak 46. trofeja na najsporijoj podlozi.

U prvom setu igrači su uspeli da sačuvaju svoj servis do samog kraja, pa je odluka pala u taj-brejku. Nadal je gubio sa 6:1 u odlučujućem gemu i suočavao se sa pet set lopti, ali je potom osvojio osam od narednih devet poena i stigao do neverovatnog preokreta i vođstva u setovima.

U drugom setu popustio je servis kod obojice, Nadal je pretrpeo jedan brejk, ali je zato uspeo čak tri puta da ugrozi servis rivala i tako izbori prvo finale posle Rolan Garosa prošle godine.

Rival u finalu biće mu domaći teniser Huan Monako, koji je u drugom polufinalu savladao Španca Nikolasa Almagra posle velike borbe, u tri seta, rezultatom – 6:3, 6:7, 6:4.

Rezultati polufinala:

Rafael Nadal – Karlos Berlok 7:6, 6:2

Huan Monako – Nikolas Almagro 6:3, 6:7, 6:4

Finale:

Rafael Nadal – Huan Monako

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP u Buenos Airesu, Huan Monako, Polufinale, Rafael Nadal, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti