15/01/16 - 13:51h

Oklend: Sok i Bautista u finalu, izbacili Ferera i Congu!

Amerikanac Džek Sok i španski teniser Roberto Bautista naći će se u finalu ATP turnira u Oklendu. Njih dvojica su do borbe za titulu došli nakon što su savladali prvog i drugog nosioca, Davida Ferera i Žo – Vilfreda Congu.

David Ferer

David Ferer

Meč između Džeka Soka i Davida Ferera trajao je sat vremena i 21 minut, a Amerikanac je posle tri seta iz takmičenja izbacio prvog nosioca. Španac je prvi set dobio sa 6:3, a američki teniser je zatim došao do preokreta i preostala dva seta osvojio sa ubedljivih 6:1, 6:2.

Sudbinu Davida Ferera deli i drugi nosilac na turniru, Žo – Vilfred Conga. Njegov meč sa Robertom Bautistom iz Španije trajao je dva sata i 19 minuta, a Bautista je slavio sa 2:1. Francuzu je pripao prvi set koji je dobio sa 6:3, u drugom je Španac slavio posle taj – brejka, 7:6, a u odlučujućem je takođe Bautista bio bolji, rezultatom 6:4.

ATP turnir u Oklendu igra se za nagradni fond od 520 070 dolara, a pobedniku će pripasti ček na 82 450 i 250 ATP poena. Titulu nije uspeo da odbrani Čeh Jiri Veseli.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Oklendu, David Ferer, Džek Sok, Teniseri, Turniri, Vesti, Žo-Vilfred Conga