30/07/12 - 17:07h

OI: Janko nakon preokreta u osmini finala!

Srpski teniser Janko Tipsarević je uprkos lošem startu i izgubljenom prvom setu uspeo da se plasira u osminu finala na Olimpijskim igrama. On je sa 2:1 savladao Nemca Filipa Petšnera.

J. Tipsarević366
F. Petšner634

Naš teniser je loše ušao u meč, dozvolio je Nemcu da lako napravi brejk i dođe do vođstva od 3:1. U petom gemu je Janko imao šansu da vrati izgubljeni brejk, ali nije uspeo, pa je protivnik posle 4:1 lako došao i do konačnog rezultata u ovom setu – 6:3.

Janko Tipsarević

Igra sprskog tenisera u preostala dva seta bila je na višem nivou, pa je tako uspeo da završi ovaj meč u svoju korist. Napravio je po jedan brejk u oba seta, i tako Nemcu spakovao kofere.
U osmini finala Tipsarevića čeka duel sa Amerikancem Džonom Iznerom, koji je poznat po svojim dobrim servisima. Videćemo hoće li naš teniser uspeti da prebrodi i ovu prepreku.
Osim učešća u singlu, Janka nešto kasnije očekuje i meč koji će u paru sa Nenadom Zimonjićem odigrati protiv Kližana i Lacka iz Slovačke.

Teme:   Janko Tipsarevic, London 2012, Olimpijske igre, Teniseri, Vesti