05/11/15 - 22:57h

Odlični Viktor bez plasmana u četvrtfinale (Masters Pariz)

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u četvrtfinale Mastersa u Parizu. On je sa 2:0 u setovima, u osimi finala izgubio od Švajcarca Stana Vavrinke, trenutno četvrtog tenisera sveta.

V. Troicki45
S. Vavrinka67
Viktor Troicki

Meč između Viktora Troickog i Stana Vavrinke trajao je sat vremena i 19 minuta, a Švajcarac se posle dva seta plasirao u četvrtfinale Mastersa u Parizu.

Vavrinka je napravio prvi brejk u meču i u četvrtom gemu poveo sa 3:1. Troicki je nešto kasnije uspeo da uzvrati ribrejkom i izjednači rezultat na 4:4, ali mu je u dvanaestom gemu Švajcarac još jednom oduzeo servis za konačnih 6:4 u prvom setu.

Na startu drugog seta Viktor je igrao odlično. U četvrtom gemu je spasio dve brejk lopte, a gem kasnije uspeo je da oduzme servis Vavrinke i povede sa 3:2. Realizovao je prednost, došao do 4:2, ali je dozvolio Švajcarcu da dođe do ribrejka i poravna rezultat na 4:4. Jedanaesti gem bio je od ključne važnosti u ovom delu meča. Odigrano je 19 poena, Viktor je propustio tri brejk lopte, a na kraju je Švajcarski teniser poveo sa 6:5. Srbin je servirao za ostanak u meču, ali nije uspeo da sačuva servis gem, te je Vavrinka slavio sa 7:5 u drugom setu.

Protivnik švajcarskog tenisera u četvrtfinalu biće bolji iz duela Kevina Adersona i Rafaela Nadala.

Teme:   Masters, Masters u Parizu, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki