Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u drugo kolo Mastersa u Šangaju. Posle velike borbe poražen je od Amerikanca Džona Iznera.

D. Lajović666
Dž. Izner477

Dusan Lajovic

Kad god se sastanu nekadašnji svetski broj devet i Dušan Lajović zagarantovana je velika borba. Ni ovog puta nije bilo drugačije.

Susret prvog kola na Mastersu u Šangaju trajao je dva sata i 27 minuta, a Džon Izner je do pobede došao nakon preokreta.

Potpuno izjednačen prvi set naš teniser je dobio iskoristivši u desetom gemu jedinu brejk priliku koju je imao u ovom susretu – 6:4.

To je bila jedina realizovana brejk šansa na meču, jer je američki teniser propustio sve četiri koje je imao.

Drugi i treći set završeni su u taj-brejkovima, ali su i tu sitnice odlučivale. Moglo bi se reći da je sreća bila na strani Amerikanca koji je u drugom delu susreta slavio sa 7:5, a u trećem sa 8:6.

U taj-brejku trećeg seta naš teniser je imao priliku da završi meč u svoju korist, ali je Izner odličnim as udarcem izjednačio na 6:6 i tako prelomio meč.

Izner će u drugom kolu igrati protiv grka Cicipasa koji je u prvom kolu pobedio Karena Kačanova u dva seta.

Teme:   Dušan Lajović, Dušan Lajović, Džon Izner, Masters, Masters u Šangaju, Teniseri, Turniri, Vesti