27/03/16 - 00:47h

Od sjaja do očaja: Ana eliminisana u trećem kolu Majamija

Srpska teniserka Ana Ivanović završila je učešće na Majami openu, porazom u trećem kolu od Timee Baščinski – 7:5, 6:4.

Ana Ivanovic, Getty Images

Ana Ivanovic

Najbolje plasirana srpska teniserka je sjajno krenula protiv rivalke iz Švajcarske, povela sa 3:0, ali je onda ušla u seriju grešaka i dozvolila Baščinski da preokrene set i dobije meč sa 2:0.

Švajcarkinja je zaređala četiri gema i povela sa 4:3, da bi Ana ekspresno napravila ribrejk za 4:4. Osvojila je Srpkinja i sledeći gem, povela sa 5:4, pre nego što se desio prelomni trenutak meča.

Ana je povela sa 0:40 i zaradila tri vezane set lopte, ali ju je bekend izdao u prelomnim momentima pa je Timea uspela da se izvuče, a kasnije napravi novi brejk i iskoristi prvu set loptu.

Čim je završen prvi set, Ana je zatražila lekarski tajm-aut, pošto je osetila mučninu. Posle nekoliko minuta, igra je nastavljena, a srpska teniserka je posle velike borbe svojoj protivnici dopustila da joj oduzme servis i povede sa 1:0.

Baščinski ga je i potvrdila, kasnije i duplirala za prednost od 5:1. Ivanović je tada ponovo zaigrala kao na početku, osvojila tri gema u nizu, ali je Švajcarkinja odlično odservirala u 10. gemu i ubeležila pobedu.

Bio je ovo četvrti međusobni duel Srpkinje i Švajcarkinje, a rezultat u pobedama je sada izjednačen. Baščinski će u narednom kolu igrati sa Poljakinjom Agnješkom Radvanjskom, koja je sa 6:3, 6:2 pobedila domaću teniserku Medison Brengl.

Teme:   Ana Ivanović, Masters u Majamiju, Teniserke, Vesti