30/08/16 - 23:00h

Od očaja do sjaja: Troicki u drugom kolu US Opena

Srpski teniser Viktor Troicki slavio je u prvom kolu US Opena nakon velike borbe i prekoreta u meču protiv Radua Albota iz Moldavije sa 3:2

V. Troicki53667
R. Albot76446
Viktor Troicki

Nije dobro otvorio meč prvog kola srpski as, uz dosta problema u igri dozvolio je protivniku da povede sa 0:2, a onda u stilu Janka Tipsarevića, u triler završnici obezbedio plasman u drugo kolo.

U prvom setu Troicki je uspeo da vrati dva brejka Albota , ali teniser iz Moldavije osvaja prvu set loptu na servis protivnika u 12. gemu. Dve iskorištene lopte su bile i jedine koje je Troicki stvorio u ovom delu, dok je njegov protivnik od sedam realizovao tri.

Psihološku prednost Albot je iskoristio na startu drugog seta i poveo sa 3:0 pre nego se na semafor upisao i srpski teniser. Tu rezultatsku prednost 97. reket sveta je sačuvao do kraja ovog dela igre i poveo sa 2:0 u setovima.
Želeo je Albot da se u ovom meču revanšira Troickom za prethodna tri poraza, od kojih mu je najbolniji onaj na Vimbldonu ove godine kada je srpski teniser slavio u pet setova, ali…

Posle kraće pauze na teren kao da je izašao neki novi Troicki koji je u naredna dva seta uspeo da poravna rezultat, a onda i da pobedi.

Uz dva servisa bez izgubljenog poena i dva brejka, srpski teniser osvaja treći set u kojem je jedan gem na svoj servis prepustio protivniku. Sličnu igru, 32.reket sveta nastavio je i u četvrtom setu koji ostaja istim rezultatom i uz dva brejka.

Otvorio je sjajno Viktor i odlučujući peti set. Poveo sa 4:2, ali usledila je mini serija Albota koji uz brejk poravnava na 5:5. Imao je Srbin priliku da meč završi u 12.gemu, ali njegov protivnik spašava dve meč lopte i osigurava taj brejk.

Taj brejk! Albot ponovo pravi problem srpskom teniseru i osvaja prva četiri poena. Da se meč ne završi bez preokreta potrudio se srpski teniser. Viktor se još jednom podigao u ovom meču, osvojio narednih sedam od osam poena za 7:5 i četvrtu pobedu protiv Radua Albota u isto toliko susreta.

Naredni protivnik biće mu domaći takmičar Donaldson, koji je u prvom kolu bio bolji od Davida Gofana!