OD 0:2 DO POBEDE: Tipsarević u drugom kolu US opena!

Srpski teniser Janko Tipsarević napravio je veliki preokret protiv mladog Tanasija Kokinakisa i plasirao se u drugo kolo poslednjeg grend slema sezone.

J. Tipsarević63676
T. Kokinakis76163

Zimbio

Janko je prvi igrač koji je na ovogodišnjem US openu uspeo da pobedi nakon 0:2 – mladi Australijanac Kokinakis je bio na set od trijumfa, ali je srpski as uspeo da smogne snage i načini kompletan preokret, u meču koji je trajao duže od četiri sata.

Tipsarevićev rival u drugom kolu biće Argentinac Dijego Švarcman, koji je u tri seta bio bolji od zemljaka Karlosa Berloka.

Meč je počeo razmenom brejkova, Kokinakis je poveo sa 2:0, a Janko uzvratio i izjednačio na 2:2. Nije bilo većih uzbuđenja do rezultata 6:5, kada je srpski teniser propustio jednu set loptu u gemu sa četiri izjednačenja. Australijanac je uspeo da izbori taj-brejk, a u njemu je Janko pri vođstvu od 5:3 izgubio četiri poena u nizu, samim tim i set.

Imao je Tipsarević odličnu situaciju u drugom setu. Prvi je oduzeo protivnički servis i poveo sa 3:1, ali je izgubio narednih pet gemova i našao se u velikom zaostatku. Međutim, to ga nije obeshrabrilo – furiozno je osvojio treći set i smanjio na 2:1, a u četvrtom je izašao kao pobednik iz dramatične borbe. Iako je ispustio brejk prednosti prvi vođstvu 4:3, Srbin je bio mnogo bolji u taj-brejku i dobio ga sa 7:2.

U odlučujućem setu, Janko je prvi uspeo da iskoristi brejk priliku, petu samo u ovom setu, a prethodno je sam spasao dve, i da povede sa 4:1.

Kokinakis je u petom setu imao ukupno šest brejk prilika a nije iskoristo niti jednu i Tipsarević je nakon velike borbe poveo sa 5:2. Kokinakis se mučio na svoj servis, ali je spasao tri meč lopte i smanjio na 5:3 pre nego što je Tipsarević imao servis za pobedu u kome je Australijanac spasao još jednu meč loptu, ali peta je bila presudna i donela je Janku pobedu.

Teme:   Janko Tipsarevic, US Open, Vesti