19/04/18 - 17:34h

NOVI SUKOB SA BERNANDESOM: Novak se nije rukovao sa sudijom (VIDEO)

Novak Đoković se nakon poraza od Dominika Tima u osmini finala Mastersa u Monte Karlu nije rukovao sa sudijom.

Twitter

Pretpostavlja se da je Đokovića naljutila opomena koju je od Karlosa Bernandesa dobio sredinom drugog seta.

Pri rezultatu 3:2 sudija iz Brazila je Novaku naglasio da pripazi na vreme između poena, posle čega je Đoković drastično smanjio pripremu za servis. Nakon toga servirao je u proseku 16 sekundi nakon završetka poena, što je za oko 10 sekundi kraće nego inače.

Sa vremenom te opomene poklopilo se i vreme prvog Timovog brejka u drugom setu, pa nema sumnje da je sudijin potez pomalo zasmetao sprskom teniseru.

Njih dvojica imaju istoriju ‘sukoba’, posebno tokom 2016. godine kada Novak nije bio zadovoljan Bernandesovim suđenjem. Sa arbitrom iz Brazila ‘probleme’ je imao i Rafael Nadal koji je u jednom trenutku zahtevao od organizatora turnira da Bernandesa izuzmu sa njegovih mečeva.

Teme:   Masters, Masters u Monte Karlu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti