11/11/14 - 15:25h

Novi poraz Zimonjića i Nestora na Masters Kupu! (ATP London dubl)

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Danijel Nestor zabeležili su i drugi poraz u B grupi Završnog Mastersa u Londonu. Bolji od njih bili su Žulijen Beneto/Eduar Rože-Vaslan rezultatom 6:4, 5:7, 10:4.

N. Zimonjić/D. Nestor474
Ž. Beneto/E. Rože-Vaslan6510

Britain Tennis ATP Finals

Posle ovog neuspeha srpsko-kanadski dubl nalazi se u veoma teškoj situaciji, jer su im ostale samo teorijske šanse da se nađu u polufinalu.

Zimonjić i Nestor nalaze se na poslednjem mestu grupe sa set količnikom 0-4, dok sva tri ostala para imaju po jednu pobedu.

Danijel Nestor je ponovo, kao i u prvom duelu bio slabiji pojedinac, ponovo je delovao odsutno na terenu i samo je na trenutku igrao na nivou svog renomea. Francuzi su bili dosta uigrani, pa su već u prva dva gema propustili ukupno pet brejk lopti. U sedmom gemu napravili su brejk za 4:3, koji su lako sačuvali do kraja seta i sa 6:4 stigli do vođstva.

Drugi deo igre počeo je brejkom Zimonjića i Nestora za 3:0, no, Beneto i Vaslan su se brzo vratili i poravnali rezultat na 3:3. Prelomni trenutak se dogodio u 12. gemu, kada je Zimonjić odigrao nekoliko sjajnih poena u finišu i novim brejkom izjedančio rezultat u setovima – 7:5.

Mini taj-brejk je pripao francuskoj kombinaciji, odlično su vraćali servise i brzo stigli do visoke prednosti, što je bilo dovoljno za trijumf rezultatom 10:4.

U drugom susretu ove grupe sastaju se Dodig/Melo – Granoljers/Lopes od 19 časova.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, Daniel Nestor, Dubl igrač, Masters, Masters u Londonu, Nenad Zimonjić, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti, Žilijen Beneto