16/04/15 - 18:10h

Novak u četvrtfinalu Monte Karla!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Monte Karlu! Naš teniser je u trećem kolu eliminisao Austrijanca Andreasa Haider-Maurera rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:0 nakon 57 minuta tenisa. Protivnik u borbi za polufinale Novaku će biti Hrvat Marin Čilić, koji je danas eliminisao Congu rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 7:6(5).

N. Đoković66
A. Haider-Maurer40

Novak je bio dominantan u čitavom meču, napravio je brejk na startu meča, a onda je još tri puta oduzeo servis rivalu u drugom setu, za konačnih i ubedljivih 2:0.

Susret je počeo servisom Austrijanca, ali je Novak već u prvom gemu naprvio brejk, potom potvrdio stečeno i došao do prednosti od 2:0. U nastavku seta brejkova nije bilo, Đoković je sačuvao stečenu prednost i zasluženo osvojio uvodni deo igre rezultatom 6:4.

Drugi set takođe je počeo ranim brejkom našeg tenisera, s tim što je Nole posle ovoga, oduzeo rivalu servis još dva puta. Naredni brejk viđen je u trećem gemu, za prednost od 3:0, a onda je Srbin u petom, novim oduzetim servisom, postavio velikih 5:0. Haider-Maurer nije uspeo da osvoji ni počasni gem do kraja, a kamoli da preokrene rezultat, te je Novak Đoković slavio rezultatom 6:0.

Naš teniser će se u borbi za polufinale sastati sa Hrvatom Marinom Čilićem, koji je eliminisao Congu rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 7:6 (7:5).

Teme:   ATP, Masters, Masters u Monte Karlu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti