06/04/15 - 20:05h

Novak slomio Endija i osvojio Majami peti put! (foto)

Srpski teniser Novak Đoković osvojio je drugi Masters sezone u Majamiju! Naš teniser je u finalnom meču savladao Britanca Endija Mareja rezultatom 2:1, po setovima 7:6 (7:3), 4:6, 6:0, nakon više od dva sata i 45 minuta tenisa. Ovom pobedom Nole je postao prvi čovek koji je u tri različite sezone, osvojio oba velika Mastersa, Indijan Vels i Majami!

N. Đoković746
E. Marej660
Nole

Nole

Duel je počeo servisom našeg tenisera, ali je nakon rezultata 30:30 Endi Marej došao do brejk lopte, međutim nije ju iskoristio, te je Novak došao do prvog gema. Endi je lako rešio sledeći gem u svoju korist, a onda ponovo napao servis Novaka Đokovića i došao do nove brejk lopte, koju je i iskoristio za prednost od 2:1. U četvrtom gemu Endi pokušava da materijalizuje stečeno, ali naš teniser dolazi do brejk lopte, uspeva da je iskoristi i dođe do izjednačenja – 2:2. Naredna dva gema ništa nisu promenila, pa je rezultat bio 3:3. U sedmom gemu Marej dolazi do tri brejk lopte, koristi prvu, ali već u narednom Srbin ima tri prilike da oduzme servis rivala, uspeva da iskoristi jednu od njih, te je rezultat ponovo izjednačen – 4:4.

Jelena Đoković Miami 2015

Deveti i deseti gem nisu ništa promenili, te je rezultat ostao izjednačen. Novak je svojim servisima prvi obezbedio taj-brejk, poveo sa 6:5, a potom je Škot uzvratio i uveo set u “trinaesti gem”. Taj-brejk nam donosi sjajnu partiju našeg tenisera, veliku prednost od 4:0 na startu, koju je Nole i sačuvao do kraja rešivši “trinaesti gem” u svoju korist rezultatom 7:3, za konačnih 7:6, nakon jednog sata i 7 minuta tenisa.

Drugi set počinje servisima Endija Mareja, Škot je bio siguran, a potom Novak odgovara istom merom za startnih 1:1. U trećem gemu Srbin dolazi do nekoliko brejk prilika, međutim Škot ih spasava i stiže do prednsoti od 2:1. Naredna dva gema nisu donela nikakvu promenu, teniseri su dobro servirali, a Endi Marej je vodio nakon pet odigranih gemova rezultatom 3:2. Ništa se nije menjalo ni u nastavku, teniseri su dobro servirali, a nakon osam odigranih gemova rezultat je bio 4:4. Deveti gem bio je siguran za Endija, a onda je Đoković servirao za ostanak u meču. Škot je došao do tri set lopte, uspeo je da iskoristi prvu i postavi konačnih 6:4 u drugom delu igre.

Na tribinama si bile i devojka Endija Mareja Kim Sirs, te supruga Novaka Đokovića, Jelena, koja je na kraju prvog seta bila znatno zadovoljnija, dok je Kim bila srećnija nakon dva odigrana seta.

Kim Sirs Miami 2015

Treći period počeo je servisima Britanca, ali je Novak Đoković uspeo da svojom upornošći dođe do dve brekjk šanse, iskoristi je jednu i poveo već na startu sa 1:0, a onda je servirao dobro i materijalizovao stečeno za startnih 2:0. Treći gem doneo je Novaku nove tri vezane brejk šasne, Srbin nije uspeo da iskoristi ni jednu, potom je imao još nekoliko šansi i uspeo je da iskoristi tek šestu brejk priliku i povede sa velikih 3:0, uz dva brejka prednosti. Naredna dva gema pripala su Đokoviću, došao je do velikih i nedostižnih 5:0, te je servirao za meč. Nakon nešto više od dva i po sata tenisa teniser iz Srbije je slavio i postavio konačnih 6:0 u odlučujućem setu.

Nole Miami 2015

Novak Đoković je ovom titulom postao prvi čovek koji je u tri različite sezone, osvojio oba velika Mastersa, Indijan Vels i Majami. On je to uradio 2011. i prošle godine, što je pošlo za rukom Federeru, Agasiju, Samprasu, Kurijeru, Riosu i Čengu. Ali, niko to nije uradio tri puta, osim našeg tenisera.

Teme:   ATP, Endi Marej, Masters, Masters u Majamiju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti