19/04/15 - 19:37h

Novak savladao Berdiha za istorijski uspeh! (ATP Monte Karlo)

Srpski teniser Novak Đoković osvojio je Masters u Monte Karlu! Srbin je u finalu savladao Čeha Tomaša Berdiha rezultatom 2:1, po setovima 7:5, 4:6, 6:3, nakon više od dva sata i 40 minuta tenisa. Ovo je Novakov 23. Masters trofej, a 52. titula u karijeri! Ovim trijumfom teniser iz Srbije je postao prvi čovek koji je osvojio prva tri Masters turnira u jednoj sezoni!

N. Đoković746
T. Berdih563

Nole MK 2015

Duel je počeo servisima Novak Đokovića, ali je Čeh uspeo da dođe do dve brejk prilike i čak iskoristi jednu za startni brejk i prednost od 1:0. Drugi gem doneo je Berdihu materijalizaciju stečene prednosti – 2:0. U trećem gemu Srbin je dobro servirao i osvojio prvi gem, smanjivši rezultat na 1:2. Tomaš nije popustio u nastavku, naredna dva gema teniseri su dobro servirali, a teniser iz Češke je zadržao stečenu pednost brejka za 3:2. U šestom gemu Nole je prvi put pripretio i došao do prve brejk lopte, ali je Čeh sjajno servirao i spasao prvu, pa potom dozvolio našem teniseru još jednu. Ovu Novak nije propustio i došao je do izjednačenja – 3:3, nakon 25 minuta finala. U naredna dva gema Novak Đoković je nastavio da dominira, napravio je još jedan brejk i došao do prednosti od 5:3. Ali kada je Srbin morao da servira za set, Tomaš Berdih je uspeo da mu oduzme servis, smanji rezultat na 4:5, a potom i izjednači na 5:5, nakon nešto manje od 45 minuta igre u prvom setu. U nastavku seta Novak nije dozvolio da taj-brejk reši pitanje pobednika, već je brejkom u dvanaestom gemu postavio konačnih 7:5, u prvom delu igre.

ATP-Masters-Series-Monte-Carlo NĐ

Drugi set počeo je sigurnim servisima sa obe strane, pa je rezultat nakon dva gema bio izjednačen – 1:1. Treći gem je počeo sjajnim servisima Berdiha, ali je onda Srbin preokrenuo i došao do brejk lopte, međutim prvu nije iskoristio, a onda je Tomaš osvojio gem i izjednačio rezultat na 2:2. U petom gemu Novak dozvoljava Čehu tri vezane brejk prilike, međutim spasava ih i dolazi do 40:40, a potom i osvaja gem, osvojivši pet poena za redom – 3:2. Nakon jednog sata i 10-ak minuta pauze, teniseri su se vratili na teren, od ovog finala nazvanog, Princ Renijer III, a na servisu je bio Tomaš Berdih. U šestom gemu Čeh se suočavao sa brejk loptom, ali je uspeo da to prebrodi i izjednači rezultat na 3:3. Nakon spasene brejk lopte Berdih u sledećem gemu dolazi i do prilike da oduzme servis Novaku, uspeo je iz trećeg pokušaja i došao do prednosti od 4:3, koju je potom materijalizovao za velikih 5:3. U narednom gemu Nole smanjuje rezultat na 4:5, ali Čeh već u narednom gemu nastavlja dobro da servira i rešava set u svoju korsit rezultatom 6:4.

Monte Carlo Tennis Masters 2015 - Berdih

Odlučujući set Novak je počeo sjajno i sa “nulom” osvojio prvi servis gem, a onda u drugom gemu Srbin dolazi do brejk prilike, koristi je i vodi sa 2:0, dok u sledećem gemu samo materijalizuje stečeno i dolazi do velikih 3:0. Četvrti gem donosi novu brejk šansu za Novaka, naš teniser je naravno koristi, dolazi do velikih 4:0. Međutim, u petom gemu Čeh stiže do ribrejk šasne i iskoristivši je, uspeva da smanji rezultat 1:4, a potom je i svojim servisima došao do 2:4. Sedmi gem donosi još veću neizvesnost, Čeh pritiska, uspeva da dođe do brejk šanse, ali Novak Đoković uspeva da osvoji gem i dođe na korak od osvajanja nove titule – 5:2. Naredni gem počinje dobrim servisima Berdiha, ali Nole uspeva da dođe do izjednačenja 40:40, a potom i do meč lopte, koju ne koristi, a teniser iz Češke smanjuje na 3:5. U odlučujućem devetom gemu teniser iz Srbije odlično servira i igra, te napokon privodi meč kraju, za konačnih 6:3 u trećem periodu.

Noki MC 2015

Ovo je Novakov 23. Masters trofej, a 52. titula u karijeri! Ovim trijumfom teniser iz Srbije je postao prvi čovek koji je osvojio prva tri Masters turnira u jednoj sezoni! Od ponedeljka će Novak imati čak pet i po hiljada poena prednosti na ATP listi u odnosu na drugoplasiranog Rodžera Federera.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Monte Karlu, Novak Djoković, Teniseri, Tomaš Berdih, Turniri, Vesti