26/05/16 - 16:03h

Novak sa pola gasa do trećeg kola i istorije!

Nije blistao Novak Đoković u meču trečeg kola protiv Stiva Darsija, ali je uspeo da završi posao u tri seta – 7:5, 6:3, 6:4, posle dva sata i 20 minuta igre.

V. Troicki666
Ž. Simon422

Djokovic RG
Srpski as će se u sledećoj rundi sastati sa Alježom Bedeneom, koji je u pet setova savladao Karenja Bustu. Novak je jedini dosadašnji mel protiv naturalizovanog Britanca dobio sa 3:0, u prvom kolu Australijan opena prošle godine.

Videlo se i po Novakovim gestikulacijama tokom meča da nije odigrao ni blizu svom nivou, ali je uštedeo energiju za naredne okršaju. Darsi je zapretio u prvom setu, ali pobeda prvog tenisera sveta ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Đoković je ubeležio 29 vinera uz 42. neiznuđene greške. Iskoristio je pet od 12 brejk lopti, dok je njegov rival imao procenat realizacije 2/4.

Srbin je postao tek drugi teniser na turu koji ima minimum 50 pobeda na svakom od četiri grend slema.

I SET

Nije delovalo da će biti drame u prvom setu, nakon što je Đoković poveo sa 3:0 uz brejk prednosti.
Đoković je propustio brejk lopte u četvrtom gemu, što je Darsi kaznio, i pre svega odličnim slajsevima uspeo da se vrati u igru.
Pri rezultatu 4:4 imao je čak i priliku da ponovo oduzme servis, ali je Đoković izvukao nekoliko dobrih servisa i poveo 5:4. Nije bilo previše uzbuđenja sve do 6:5, kada je usledio maratonski gem u kojem je aktuelni vicešampion Rolan Garosa imao tri brejk-set lopte. Na prvoj je bio neprecizan, na drugoj lopticu zahvatio ramom, a na trećoj je Darsis odigrao agresivo. Ipak, izborio je četvrtu i sačekao grešku upravo iz slajsa za prvi set – 7:5.

II SET

Posle osvojenog prvog seta vidno je bilo olakšanje na licu Đokovića, koji je prvi gem u drugom dobio bez izgubljenog poena, za manje od 60 sekundi. To je bio znak da se krene u ofanzivu na servis rivala – solidni riterni omogućili su mu da kod rezultata 30:30 izbori brejk šansu i odmah je realizuje.

Usledio je novi brzi gem na servis Novaka za sigurno vođstvo od 3:0 u drugom setu. Mogao je Beograđanin i ranije da završi posao jer je na 5:2 imao dve set lopte, ali je sačekao koji minut i poveo 2-0 u setovima

III SET

I treći set počeo je brejkom, ovoga puta prepustio je samo jedan poen Darsisu koji je servirao, poveo sa 1:0, a onda i sigurnim forhendima preuzeo potpunu kontrolu nad mečom – 2:0. Međutim, otpor Darsija nije jenjavao – Belgijanac je odmah uzvratio, napravio brejk sa nulom a potom preokrenuo na 3:2.

Ipak, Đoković je brzo vratio stvari na svoje mesto – izjednačio je na 3:3, potom napravio brejk i rutinski priveo meč kraju.

Teme:   Novak Djoković, Rolan Garos, Vesti