20/01/16 - 12:42h

Novak rutinski do trećeg kola!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković lako je slavio i u drugom kolu Australijan opena. On je u tri seta savladao francuskog tinejdžera Kentina Halisa – 6:1, 6:2, 7:6.

U trećem kolu Novak igra protiv boljeg iz duela Sepi – Kudla (Sepi vodi sa 2:0 u stetovima).

Mladi Halis, 187. igrač sveta, dobio je specijalnu pozivnicu organizatora za ovo takmičenje,što je opravdao u prvom kolu eliminisavši Ivana Dodiga iz Hrvatske. Već u svom četvrtom Gren slem meču u karijeri, Francuz je dobio priliku da se nadmeće sa najboljim među najboljima.

Pitanje pobednika nije se postavljalo ni u jednom trenutku. Novak je bio raspoložen, igrao sjajno, potrošio se minimalno i ubedljivo slavio.

Prvi i drugi set je dobio za isto vreme – 28 minuta. Halis je uspeo da dobije svoj prvi servis ge i izjednači na 1:1, ali ništa više od toga, pošto je Đoković dominantno odigrao narednih pet gemova i dobio prvi set sa 6:1.

Ni početak drugog seta nije nam doneo ništa novo. Đoković je već u prvom gemu ponovo oduzeo set rivalu, pošto je iskoristio prvu od dve šanse, da bi onda bez izgubljenog poena potvrdio isti – 2:0.

Usledila su dva gema bez izgubljenog poena na obe strane, a onda nešto duži gem na Alisov servis, koji je na kraju ipak uspeo da, posle dva đusa, održi korak za protivnikom – 3:2.

Kao i u finišu prvog seta, Novak je surovo kaznio i najmanji pad u igri Alisa. Poveo je Srbin 4:2, da bi Francuz zatim odservirao duplu servis grešku na brejk loptu, pa Đoković nije propustio šansu da privede drugi set kraju svojim servisom – 6:2.

Treći set je bio najzanimljiviji. Francuski tinejdžer je napravio prvi brejk i poveo sa 2:0, ali je Novak odmah uzvratio za 2:2. Kada se činilo da će Halis popustiti i da će meč ubrzo biti gotov, Francuz je pronašao vrhunski servis i sjajnom igrom odolevao sve do taj – brejka, koji je Novak rešio u svoju korist sa 7:3.

Teme:   ATP Rang Lista, Australian Open, Australian Open 2016, Drugo Kolo, Grend Slem, Novak Djoković, Rang Lista, Teniseri, Vesti