31/03/15 - 15:12h

Novak osvojio set sa nulom, pa se malo mučio, ali pobedio (ATP Majami)

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala turnira u Majamiju! Srbin je u trećem kolu savladao Belgijanca Stiva Darsisa rezultatom 2:0, po setovima 6:0, 7:5, nakon jednog sata i 29 minuta tenisa. Novak je odigrao maestralan prvi set, ali je u drugom bio nešto nervozniji, dozvolio brejk rivalu, ali se ipak vratio i pobedio. Srbin će se u borbi za četvrtfinale sastati sa Ukrajincem Aleksandrom Dolgopolovim, koji je u trećoj rundi eliminisao Brazilca Belučija.

N. Đoković67
S. Darsis05

Duel je počeo sjajnim servisima Novaka Đokovića, a već u drugom gemu naš teniser je došao do brejk prilika, uspeo je da iskoristi četvrtu i povede sa 2:0 na samom startu meča. U naredna dva gema Nole je nastavio seriju, prvo je fantastično servirao, a onda je iskoristio treću brejk priliku u četvrtom gemu i došao do prednsoti od 4:0. Nastavak seta nije doneo ništa novo, tako da je Novak sa maksimalnih 6:0 rešio uvodni deo igre u svoju korist.

Novak Đoković je nastavio seriju i u prvom gemu drugog seta, a onda je Stiv Darsis uspeo da pored svog imena upiše i osvojeni gem, te je rezultat bio 1:1. Treći i četvrti gem ništa nisu promenili, teniseri su sačuvali svoje servise, te je i rezultat ostao izjednačen – 2:2. Peti gem Srbin je lako rešio u svoju korist, a onda je u šestom ponovo bio agresivan, došao do brejk prilike, 12. u meču, ali je ostao na iskorišćenih svega tri iz prvog seta, pa je Belgijanac ponovo došao do izjednačenja, ovoga puta je bilo 3:3. U devetom gemu Stiv Darsis dolazi do prve brejk lopte, uspeva da je iskoristi, a potom dolazi u situaciju da servira za osvajanje seta. Međutim, u narednom gemu Srbin je došao do tri brejk šanse, iskoristio je prvu i poravnao na 5:5. Izgubljeni servis kao da je naljutio Novaka, on je vraćenim brejkom započeo seriju od tri vezana, jer je potom sjajno servirao, a onda u poslednjem gemu, koji je trajao više od osam minuta, iskoristio prvu meč loptu i slavio sa konačnih 7:5.

Naredni rival našem teniseru biće Ukrajinac Aleksandar Dolgopolov, koji je savladao Tomasa Belučija iz Brazila rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 6:4.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Majamiju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti