27/01/12 - 14:39h

Novak Neuništivi u finalu Australian Opena!

Novak Đoković i Endi Marej odigrali su pet setova u polufinalu Australian Opena. Novak je imao uspone i padove, dobre i loše trenutke, ali srećom, sve se završilo onako kako smo i želeli – NOVAK ĐOKOVIĆ JE U FINALU AUSTRALIAN OPENA!

N. Đoković63667
E. Marej36715
Novak Djoković. Reuters.

Novak Đoković

Od ovog meča očekivalo se da će biti dug i težak za obojicu tenisera. Na početku Marej je pravio greške, a jednom duplom poklonio je Novaku brejk prednosti i vođstvo od 3:1. U sledećem gemu ga je vratio i jedno je bilo sigurno – meč će biti neizvestan do samog kraja. Nekoliko minuta kasnije Britanac gubi servis gem bez dobijenog poena, a Novak vodi 4:2. Posle 47 minuta Đoković je iskoristio svoju prvu set loptu. (6:3)

Već na početku drugog seta srpski teniser uzeo je protivniku servis gem. Nešto kasnije Marej je pokazao da ne odustaje tako lako, vratio je brejk i od Novakovih 2:0, stigao je do svoje prednosti od 3:2. Lako je došao i do izjednačenja od 1:1 u setovima.

Treći set počeo je Novakovim servis gemom koji je trajao oko petnaest minuta, a Đoković ga je jedva rešio u svoju korist. Marej je igrao odlično i već u sledećem servis gemu srpskog tenisera napravio je brejk, a Novak ga je brzo vratio. Pri rezultatu od 5:5, Britanac je ponovo napravio brejk, a Đoković je opet izjednačio. U taj – brejku je četvrti teniser sveta bio za nijansu bolji i rešio je set u svoju korist.

Četvrti set je počeo brejkom Novaka Đokovića, a zbog neobjašnjivog pada u igri Endija Mareja završio se rezultatom 6:1 za srpskog tenisera.

U petom setu obojica su davala sve od sebe. Novak je imao prednost od 3:2 kad je napravio prvi brejk u petom setu. Bilo je to dovoljno za pobedu i prolazak u finale.

Neredni protivnik Novaka Đokovića je Rafael Nadal, koji je do finala stigao nakon pobede nad Rodžerom Federerom. Prvom i drugom teniseru sveta ovo će biti 30. međusobni duel. Trenutni skor je 16:13 za Španca, ali je Nole dobio poslednjih šest duela.

( Tenis Uživo, Tamara Popov )

Teme:   Australian Open, Australijan Open 2012, Grend Slem, Novak Djoković, Polufinale, Teniseri, Vesti