07/04/13 - 22:05h

Novak jači od povrede i Kverija, Srbija u polufinalu!!!

Srbija je u polufinalu Dejvis kupa! Novak Đoković je i pored problema sa zglobom savladao Sema Kverija rezultatom 3:1, po setovima 7:5, 6:7, 6:1, 6:0 i odveo Srbiju u polufinale. Srbija će se u polufinalu sastati sa boljim iz duela Kanada – Italija.

N. Đoković7666
S. Kveri5710

Odlično je naš teniser otvorio meč protiv Amerikanca. Već u trećem gemu oduzeo je sevis protivniku, kome je to inače i najjače oružje. Ipak, u šestom gemu Kveri je uspeo da vrati izgubljeni brejk i izjednači na 3:3. Neizvesnost je trajala sve do 11. gema. Tada je Novak Đoković opet dobro riternirao kod snažnih servisa Kverija i uspeo da stigne do novog “brejka” prednosti. Odmah potom na svoj servis srpski as je došao do vođstva od 7:5 i prednosti od 1:0 u setovima. Inače, Novak je u trećem gemu iskrenuo zglob, zbog čega je došlo do prekida i zbog čega se slabije kretao na početku, ali je kasnije sve bilo kako treba. Još se ne zna kakva je priroda povrede.

U drugom setu viđena je lavovska borba. Dva igrača su fantastično servirala i pobednika je odlučio taj-brejk. Novak Đoković je bio nešto dekocentisaniji, što je protivnik iskoristio i slavio sa 7:4. Presudni trenutak se dogodio pri rezultatu 5:4 za Kverija, kada je jednu laku loptu najbolji teniser sveta uhvatio na volej i par centimetara je poslao van granica igrališta. U sledio je posle novi izgubljeni servis Đokovića i reprezentativac SAD je izjednačio na 1:1, dobivši drugi set rezultatom 7:6.

Novak Đoković je odigrao fantastičan treći set i za svega 26 minuta igre stigao je do prednosti od 2:1 u setovima. Srpski as je oduzeo prvi servis protivnika i glasnoj domaćoj publici u Bojsiju stavio na znanje da ga “kiks” u drugom setu neće omesti. Najbolji teniser sveta stigao je do prednosti od 3:0 u gemovima, a potm rutinski prvie treći set kraju. U šetom gemu Đoković je napravio novi brejk. Treći set Srbin je dobio rezultatom 6:1.

U četvrtom setu Novak Đoković savladao je Amerikanca sa “nulom”. Pobedio je najbolji teniser sveta Sema Kverija 6:0 u gemovima za konačnih 3:1 i vođstvo Srbije nad SAD od 3:1 i konačnu pobedu!

Ostaje nam samo da kažemo bravo Novače, bravo Viktore, bravo Nenade, bravo Ilija. Srbija je ponosna na vas! Čestitamo!

Teme:   Dejvis Kup, Novak Djoković, Srbija- Usa, Teniseri, Vesti