18/06/17 - 19:15h

Notingem: Dona Vekić bolja od Konte u finalu!

Šampionka WTA turnira u Notingemu je Hrvatica Dona Vekić, koja je u finalu savladala domaću uzdanicu Džoanu Kontu sa 2-6, 7-6 (3), 7-5.

Dona Vekic

Mlada Osiječanka je u petom finalu osvojila drugu titulu u karijeri, nakon Kuala Lumpura 2014. godine. S druge strane obrnuta situacija – Konta je u svom petom finalu doživela drugi poraz.

Bio je to njihov drugi međusobni susret, a u prvom, odigranom prošle godine u Sinsinatiju, slavila je britanska teniserka.

Dona Vekić, koja će za 10 dana napuniti 21. godinu, lako je izgubila prvi set od favorizovane Konte, ali je u nastavku usledio neočekivani preokret. Hrvatica je u drugom setu ispustila prednost brejka, na 5:4 je ispustila jednu, a na 6:5 dve set lopte, da bi ipak bila bolja u taj-brejku sa 7:3 i odvela meč u treći set.

Sjajno je Vekićeva poela odlučujuću deonicu, povela sa 2:0, ali je Konta izjednačila na 3:3. Međutim, ključni korak ka pobedi načinila je 70. teniserka sveta – ponovo je oduzela servis svetskom broju osam pri rezultatu 5:5, a potom hrabro odservirala za titulu.

Teme:   Vesti