30/08/16 - 22:52h

Nišikori razbio prokletstvo prvog kola, Donaldson izbacio Gofana!

Japanski teniser Kei Nišikori plasirao se u drugo kolo US opena pobedom u četiri seta nad nemačkim veteranom Benjaminom Bekerom.

Prvo kolo US opena je poslednih godina bilo surovo za Keija Nišikorija – Tri puta u poslednjih pet sezona nije uspeo da prođe prvu prepreku, uključujući i prošlogodišnji poraz u petova od Benoe Pera na otvaranju.

Ipak, šesti nosilac je danas bio uverljiv protiv Bekera iako je izgubio treću deonicu – 6:1, 6:1, 3:6, 6:3, posle dva sata i 12 minuta borbe na “Grendstendu”.

Svega 49 minuta trebalo je japanskom asu da povede sa 2:0 – 26-godišnjak koji je 2014. igrao finale u Njujorku prikazao je šampionski tenis i najavio laganu pobedu, ali je se u trećem setu situacija preokrenula. Devet godina stariji rival je konačno uspeo da odoli na startu, a potom i napravio brejk u osmom gemu zahvlajujući čemu se vratio u život.

Problem je postao veći za Nišikorija kada je ponovo izgubio servis pri rezultatu 1:1 u četvrtoj deonici, ali je favorit odmah uzvratio ribrejkom, a potom u osmom gemu načinio odlučujući korak ka pobedi.

Veliko iznenađenje napravio je domaći teniser Džared Donaldson, eliminisavši 12. nosioca Davida Gofana u četiri seta.