Nišikori pred finale: Želim osvetu za Majami!

O ovogodišnjem šampionu Rodžers kupa odlučivaće Novak Đoković i Kei Nišikori…

zimbio.com

zimbio.com

Đoković i Nišikori su ove godine već jednom igrali finale Masters turnira, kada je srpski as lako slavio u Majamiju – 6:3, 6:3.

Biće interesantno. Dugo nisam pobedio Novaka na tvrdoj podlozi. U Majamiju je dominirao tokom celog finala, a sada se nadam da ću moći da mu se osvetim – rekao je Japanac pred poslednji meč u Torontu (22.00).

Nišikori je poslednji put pobedio Đokovića u polufinalu US opena 2014, a od tada je najbolji teniser sveta zaređao čak osam pobeda, i pred finalni meč Rodžers kupa vodi u mešusobnim duelima sa 9:2 (prvu pobedu, Kei je ostvario u Bazelu 2011.).

Đoković će se protiv Nišikorija boriti za jubilarnu, 30. Masters titulu, ukupno 66. u karijeri. Najbolji sportista sveta se pobedom nad Monfisom plasirao u 14. od poslednjih 15 Masters finala.

Biće to osmo Novakovo finale u ovoj godini – izgubio je samo jedno, od Endija Mareja u Rimu. S druge strane, Japanac je preko Vavrinke izborio treće finale na turnirima ove kategorije, Šesti teniser sveta će pokušati da osvoji 12. trofej u karijeri.

Veliko finale počinje u nedelju od 22.00.

Teme:   Kei Nisikori, Masters u Torontu, Vesti