16/01/17 - 13:13h

Nije dozvolila iznenađenje: Kerberova u drugom kolu AO

Nemica Anđelika Kerber odbranu titule na Australijan openu započela je pobedom nad Ukrajinkom Vurenko.

Zimbio.com

Anđelika Kerber startovala je na Otvorenom prvnestvu Australije pobedom u tri seta. Ona je u meču koji je trajao dva sata i šest minuta bila bolja od Lesje Curenko iz Ukrajine, rezultatom 6:2, 5:7, 6:2

Kerber je rutinski dobila prvi set sa dva brejka, u drugom je oduzela rivalki servis već u prvom gemu i lako stigla do servisa za meč, ali tu staje.

Ukrajinka neočekivano stiže do ribrejka na 5:4 za Nemicu, pravi još jedan brejk i sa 7:5 stiže do izjednačenja.

Kerberova u trećem setu nije dozvolila iznenađenje – ponavlja nivo igre iz prvog seta i sa dva brejka za redom rešava meč u svoju korist.

Prva teniserka sveta će u drugoj rundi Australijan opena igrati sa zemljakinjom Karinom Vithef, 89. na VTA listi, koja je u prvoj rundi bila bolja od Japanke Eri Hozumi(214. na svetu).

Rumunska teniserka Simona Halep, napravila je neprijatno iznenađenje za svoje navijače, pošto je eliminisana već na startu Australijan opena od Amerikanke Šelbi Rodžers.

Takmičenje je okončano i za mladu talentovanu Ruskinju, Dariju Kasatkinu, koja je poražena od Pengove iz Kine.