22/05/16 - 14:20h

Nervozni Kirjos u drugom kolu uz novi incident

Nik Kirjos se plasirao u drugo kolo Rolan Garosa pobedom protiv Marka Čekinata u tri seta – 7-6(6), 7-6(6), 6-4.

Mladi Australijanac je nastavio seriju taj-brejkova i u prvom kolu Rolan Garosa. On ih je dobio pet za redom u Rimu do poraza od Nadala, a u istom stilu je nastavio i na premijeri najvažnijeg turnira na šljaci.

Favorit je imao dosta poteškoća sa autsajderom iz Italije – propustio je dve brejk lopte u prvom gemu meča, a do taj-brejka nije dobio priliku za popravni. U 13. gemu je prokockao 6:4, ali je uspeo da zaradi novu set loptu i realizuje je za 1:0.

I drugi taj-brejk dobio je istim rezultatom, da bi jedini brejk na meču napravio u petom gemu trećeg seta. Njegov naredni rival u Parizu biće Igorj Sajsling koji je bio ubedljiv protiv Ungura – 3:0.

Australijanac je pogodio 50 vinera protiv Čekinata. Uprkos tome, nije mu išlo najbolje, a nervozu je iskalio na jednom od skupljača loptica.

Viknuo je na njega tražeći peškir, dobio je opomenu zbog nesportskog ponašanja, usledili su zvižduci i rasprava sa sudijom.

To je sr..e – rekao je Kirjos i dodao: A kada je Đoković sklonio ruku sudiji, sve je bilo u redu?

Nije prvi put da se Nik poziva na to da se na njega gleda drugačijim očima, nedavno je po dobijanju opomene prokomentarisao kako Rafael Nadal sigurno ne bi bio kažnjen da je poslao lopticu u tribine.

Prvi meč u pet setova odigrali su Benoa Per i Moldavac Albot, a pobedu je odneo Francuz.

Dalje je proša i Gabašvili, takođe pobedom u tri seta protiv Donalda Janga.