16/09/17 - 15:01h

Nenad i Filip lak zalogaj za domaći dubl, Francuzi na korak do finala

Dejvis kup reprezentacija Francuske nalazi se na korak od plasmana u finale, nakon što je domaći dubl ubedljivo savladao Nenada Zimonjića i Filipa Krajinovića.

Krajinović/Zimonjić126
Erber/Mau667

Srpski dubl nije imao šanse protiv vrhunski uigranog tandema Erber/Mau. Francuzi su ubedljivo dobili za sat i 52 minuta igre, i doneli svojoj reprezentaciji prednost od 2:1 u polufinalnom meču Dejvis kupa koji se ovog vikedna igra na stadionu “Pjer Morua u Lilu”.

Utisak je da nijednog trenutka nije bilo dileme oko pobednika, Francuzi su u sva tri seta rano dolazili do brejkova a potom rutinski čuvali, pa i uvećavali prednost.

Ipak, Nenad i Filip su u trećem setu pokazali zube, i to u trenutku kada je poraz u tri seta bio potpuno izvestan – Erber i Mau su vodili sa 5:2 uz dva brejka viška, a onda su naši teniseri zaigrali izvrsno i preokrenuli na 6:5. Međutim, ispostavilo se da je ta serija samo odložila neizbežno, pošto su domaći igrači najpre izjednačili, a potom slavili u taj-brejku sa 7:3.

Erber i Mau su opravdali ulogu favorita, ali Srbija još uvek ima šansu, pošto su u nedelju na programu još dva singla.

(Foto: D. Perunicic, Tenis Uzivo)

Podsetimo, Dušan Lajović je doveo našu reprezentaciju u vođstvo pobedom nad Lukom Puijom, da bi Žo Vilfred Conga poravnao savladavšii Lasla Đerea.

Priliku da reši pitanje finaliste ima Conga, kojem bi po planu trebalo da se suprotstavi Lajović (treneri imaju pravo na izmenu do sat vremena pred početak meča). Ukoliko prvi reket Srbije u ovom meču osvoji i drugi poen, odlučiće okršaj Đerea i Puija.

U drugom polufinalu igraju Belgija i Australija, a posle prvog dana rezultat je 1:1.

Teme:   Dejvis Kup, Filip Krajinović, Nenad Zimonjić, Vesti