12/03/17 - 02:17h

Nastavlja po starom: Novi nestvaran poraz Jelene Janković…

6:1, 4:1 i brejk lopta. 6:1, 6:5 i tri meč lopte. 4:2 u taj-brejku drugog seta. Ništa od toga nije bilo dovoljno Jeleni Janković da pobedi Venus Vilijams i plasira se u treće kolo Indijan Velsa…

J. Janković661
V. Vilijams176

Jelena Jankovic

Po starom lošem običaju, naša najbolja teniserka je dozvolila sebi da od gotovog napravi veresiju. Odigrala je najboljih set i po u dosadašnjem toku sezone, svi su bili spremni da pozdrave njenu pobedu, a onda je sve bacila niz vodu.

Venus Vilijams je oberučke prihvatila poklon i ostvarila pobedu od koje se i sama oprostila sredinom drugog seta. U trećem kolu će igrati protiv bolje iz duela Vandevejg i Šafaržove.

Bio je to 14. međusobni duel dve veteranke koje su bile i na prvom mestu rang liste, a Venus je poravnala u međusobnim duelima na 7:7.

Koliko je Srpkinja bila dominanta u prvom setu, govori činjenica da je u tom periodu izgubila svega sedam poena, uz čak četiri napravljena brejka. Delovalo je da je 51. teniserka sveta načinila ključni korak ka pobedi u četvrtom gemu kada je i peti put oduzela protivnički servis. Vodila je sa 4:1 i imala brejk loptu, a onda je krenuo neverovatan sunovrat.

Sve ono što je Jelena činila do tog trenutka je nestalo. Amerikanka se vratila, osvojila četiri gema u nizu i došla do prilike da servira za izjednačenje. Ipak, ponovo je ušla u seriju grešaka pa je Jankovićeva svojila naredna dva gema i povela sa 6:5.

Pomislili su svi da će priča ipak biti završena u dva seta – Srpkinja je stekla dve vezane set lopte, imala je odličnu priliku na prvoj, ali ju je propustila. Kod druge joj Venus nije dozvolila adekvatnu priliku, ali je Jelena izborila i treću, koju je proćerdala katastrofalnim riternom.

Jankovićeva je bolje otvorila taj-brejk, povela sa 4:2, ali se odlučila da isključivo defanzivom pokuša da privede meč kraju, što ju je puno koštalo. Venus je dobila sa 7:5 i izborila treći set, koji je bio samo formalnost.

Nije uspela naša teniserka da se psihički vrati u meč, izgubila je sve gemove na svoj servis u odlučujućoj deonici, i zabeležila novi neshvatljiv, jako bolan poraz…

Teme:   Jelena Janković, Venus Vilijams, Vesti