25/07/17 - 14:21h

Nančang: Jankovićeva prekinula gubitnički niz!

Najbolja srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Nančangu (Kina, tvrda podloga), pošto je na startu savladala domaću predstavnicu Kang sa 6:2, 7:5.

Twitter

U meču koji je obeležilo čak 11 brejkova u dva seta, Jelena je slavila za sat i 50 minuta igre, i obezbedila plasman u drugo kolo gde će se sastati sa kvalifikantkinjom Jing-Jing Lu, takođe iz Kine.

Iako je dobila prvi set sa 6:2, Jelena nije imala nimalo lako posao u prvom setu – svi gemovi osim trećeg završeni su na razliku, a Kineskinja nijednom nije uspela da sačuva svoj servis. Jankovićeva je to učinila u drugom i osmom gemu, što je bilo dovoljno za osvajanje prvog seta.

Srpkinja je dva puta u drugom setu ispustila brejk prednosti, ali kada je pri rezultatu 5:5 uspela da i treći put oduzme protivnički servis, nije dozvolila ribrejk i odserivrala je za plasman u narednu rundu.

To je prva pobeda bivše broj jedan nakon više od dva meseca posta – prethodni trijumf ostvarila je još u prvom kolu Rima protiv Alison Riske, a od tada je nanizala pet poraza, što je prourokovalo pad na 70. mesto WTA rang liste.

Teme:   Jelena Janković, Vesti