16/03/16 - 01:46h

Nadalova osveta Verdasku – sledi duel sa vunderkindom

U španskom duelu šesnaestine finala Indijan Velsa, Rafael Nadal je bio bolji od Fernanda Verdaska sa 2:0, po setovima 6:0, 7:6 (9).

Nadal

Nadal

Peti teniser sveta se tako osvetio dobrom prijatelju i dubl partneru na ovom turniru za bolan poraz u prvom kolu ovogodišnjeg Australijan opena.

Meč je imao krajnje čudan tok – nakon potpune dominacije u prvom setu koji je dobio sa nulom, Nadal je morao da spasi pet set lopti u taj-brejku drugog (tri na protivnički servis), kako bi sprečio Verdaska da produži meč.

Nakon prvog seta koji je trajao tačno 30 minuta, očekivalo se da stariji od dvojice stranaca lako položi oružje i u nastavku, ali desilo se sasvim suprotno. Prva četiri gema drugog seta dobili su riterneri – Verdasko je dva puta oduzimao, a odmah potom i gubio servis. Posle rezultata 2:2, serveri su bili sigurni do taj-brejka, s tim što je Nadal imao jednu brejk šansu pri vođstvu od 3:2.

Usledio je jako uzbudljiv taj-brejk, u kojem je Verdasko prokockao brojne šanse da uvede duel u treći set. 65-i igrač sveta je vodio sa 6:3 i imao dva servisa na raspolaganju, ali je Nadač uspeo da vrati oba mini brejka i preokrene na 7:6. Fernando je iskoristio oba servisa za 8:7, a potom napravio novi mini brejk za 9:8. Međutim, ponovo je loše odservirao na set loptu, a potom napravio i duplu grešku, što je Nadal u sledećem poenu kaznio i završio meč.

Peti teniser sveta će se za četvrtfinale boriti za 18-ogodišnjim Aleksandrom Zverevim, mladim Nemcem koji nastavlja da krči put ka zvezdama u 2016-oj godini. Nakon Dimitrova, on je savladao još jednog Top 20 igrača – Žila Simona sa 6:2, 6:2, za samo 68 minuta.

Ukoliko iznenadi i slavnog Španca, Zverev će po prvi put u karijeri obezbediti plasman među 50 najboljih na svetskoj rang listi.

Kei Nišikori je uz puno problema savladao Stiva Džonsona u dva taj-brejka (8:6, 7:5). Amerkanac je u prvom setu uspeo da izgubi prednost od 5:2 u gemovima, a potom i vođstvo od 6:2 u taj-brejku. Naredni protivnik japanskog tenisera je Džon Izner, koji je pobedio Adriana Manarina sa 6:4, 7:6 (4).

U još jednom španskom okršaju, Felisijano Lopez je bio bolji od Roberta Bautiste Aguta sa 7:6 (5), 6:7 (10), 6:4, posle čak tri sata i 18 minuta igre. Lopez ide na boljeg iz duela Đokovića i Kolšrajbera.

Dominik Tim je bio bolji od Džeka Soka sa 7:5, 6:7 (5), 6:1. On će se u osmini finala sastati sa boljim iz meča Conga – Kveri.

Teme:   Masters u Indijan Vels, Rafael Nadal, Vesti