16/04/15 - 19:54h

Nadal sprečio iznenađenje protiv Iznera, sigurni Raonić i Berdih! (ATP Monte Karlo)

Španski teniser Rafael Nadal obezbedio je prolaz u četvrtfinale Masters turnira u Monte Karlu preko Amerikanca Džona Iznera. Španac je bio bolji sa 2:1, po setovima 7:6(6), 4:6, 6:3 posle dva sata i 20. minuta igre.

Nadal

Nadal

Osmostruki šampion Monte Karla je morao da odigra tri seta protiv vrlo dobrog Iznera, koji je uspeo da namuči Rafu, a ne bi bilo nezasluženo čak i da je on trijumfovao u ovom meču.

Nadal je spasavao dve set lopte u finišu prvog seta, da bi u taj-brejku ipak uspeo da prvi set reši u svoju korist sa 8:6. U drugom delu igre, Španac je u osmom gemu propustio tri vezane brejk lopte, a Amerikanac ga je surovo kaznio već u narednom napravivši brejk, koji je odveo duel u odlučujući set.

Španski teniser je uspeo da u ranoj fazi trećeg seta oduzme servis rivalu, brzo stigne do prednosti od 4:1 i na kraju rutinski privede duel kraju sa 6:3.

Bio sam mentalno jak u trećem setu kada je bilo najbitnije. Podigao sam nivo igre u odnosu na prva dva seta, to je vrlo važno za mene, drago mi je da sam u četvrtfinalu“, rekao je Rafa posle trijumfa.

Rafael Nadal će u četvrtfinalu igrati protiv zemljaka Davida Ferera.

Gael Monfis – Rodžer Federer 6:4, 7:6

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, David Ferer, Džon Izner, Gael Monfis, Grigor Dimitrov, Marin Čilić, Masters, Masters u Monte Karlu, Miloš Raonić, Novak Djoković, Rafael Nadal, Rang Lista, Rezultati, Rodžer Federer, Stanislas Vavrinka, Teniseri, Tomaš Berdih, Treće kolo, Turniri, Vesti, Žil Simon, Žo-Vilfred Conga