03/09/16 - 15:56h

Nadal rutinski protiv Kuznjecova

Rafael Nadal se pobedom nad Andrejom Kuznjecovim sa 6:1, 6:4, 6:2 pridružio Đokoviću i društvu u osmini finala US Opena.

Pobedom nad ruskim teniserom za nešto manje od dva sata, Rafael Nadal je prvi put od poraza u četvrtfinalu Rolan Garosa 2015. godine obezbedio plasman u drugoj nedelji jednog grend slem turnira.

Četvrti nosilac je skoro bez greške igrao u prvom setu. Za 30 minuta igre u ovoj deonici, Nadal je imao 73 odsto uspešnosti prvog servisa i tri neiznuđene greše, te uz dva brejka (suvišno je napominjati da njegov protivnik nije imao priliku za brejk uz ovakvu statistiku Španjolca) poveo sa 1:0.

U drugom setu Kuznjecov je u svakoj prilici koristio svoj forhend da napadne Nadala. Uspeo je ruski teniser da vrati dva brejka pre nego mu je Nadal još jednom oduzeo servis za 5:4 i u narednom gemu uz spašenu brejk loptu uspešno odservirao za 6:4 i 2:0 u setovima.

U sličnom ritmu kao u prvom, i većini drugog dela meča, Nadal je nastavio da igra i u trećem. Kuznjecov je uspeo da osvoji prvi gem trećeg seta, a onda je usledila serija Rafe Nadala od pet gemova u nizu. Rus je uspeo da se u sedmom gemu po poslednji put upiše na semafor u ovom meču, ali ni nakon tri spašene meč lopte nije mogao da produži svoj opstanak.

Mislim da sam večeras igrao jako dobro, posebno prvi set. Izgubio sam servis nekoliko puta u drugom setu. Ali kad igrate protiv igrača kakav je Kuznjecov, koji je u stanju da odlično vraća svaki servis i pogađa dosta dobrih poena, onda ste u velikoj nevolji, ali.. Jedino što sad znam je da sam jako srećan što da iz dana u dan imam manje bolova u zglobu i da sam uzbuđen što sam ponovo na US Openu“, rekao je Nadal po završetku meča.