17/04/16 - 17:39h

Nadal deveti put osvojio Monte Karlo (Video)

Rafael Nadal u 100. finalu karijere i 10. na Mastersu u Monte Karlu savladao Gaela Monfisa sa 2:1 (7:5;5:7;6:0) za devetu titulu na ovom turniru.

• ukupno titula: 9

Španac je nastavio svoju vladavinu u Monte Karlu nakon dve godine pauze. U svom rekordnom 100. finalu karijere odigrao je dovoljno za titulu, i uvećao svoje rekordne brojke na ovom turniru.

Finale 119. izdanja turnira u Monte Karlu moglo je početi nakon što je Monfis u žrebu prepustio prvi servis Nadalu.
Monfis i Nadal do sada su se četiri puta sastali na šljaci, a svi mečevi pripali su Rafaelu Nadalu.

I set
Uvodne gemove na svoj servis oba tenisera dobijaju bez većih problema. Prvi brejk, Nadal pravi u četvrtom gemu, ali već u narednoj igri Monfis koristi loš servis protivnika i vraća rezultat na početak.

U nastavku Francuz pravi pritisak na servis Nadala, ali do novog brejka dolazi tek u devetom gemu, i u na svoj naredni servs uspeva da sačuva tri set lopte za protivnika.
Ipak u naredna dva gema, Monfis kao da je odlutao negde sa terena Ranijeri III, pa je njegov protivnik isuviše lako došao do 6:5. Publika je ustala da podrži Monfisa, ali je on ovaj servis gem završio duplom servis greškom i praktično poklonio brejk protivniku koji osvaja ovaj deo igre rezultatom 7:5.

II set

Na startu drugog seta, Monfis pravi brejk i dolazi do 3:1, ali u nastavku nije uspeo da uveća prednost i Španac dolazi do izjednačenja.
Usledili su poeni na obe strane do 5:5, a onda je Francuz napravio novi brejk i došao na gem od osvajanja drugog seta.
Monfis koristi prvu set loptu i nakon nešto više od sat vremena igre u drugom setu dolazi do prednosti 7:5.

III set

Odlučujući, treći set Nadal otvara sa dva vezana gema. Iako se činilo da po osvajanju drugog seta, Monfis može do potpunog preokreta, to se nije desilo. Francuz u nastavku nije uspeo da nađe rešenje za igru protivnika u ovom setu. Bez problema, Nadal koristi prvu set loptu, i sa 6:0 u trećem delu meča dolazi do svoje devete titule u Monte Karlu.
Trijumfom u Kneževini, Nadal se izjednačio sa Novakom Đokovićem po broju Masters titula -28.

(Tenis Uživo, M. Petković)

Teme:   ATP, Gael Monfis, Masters, Masters u Monte Karlu, Teniseri, Turniri, Vesti