02/08/15 - 20:17h

Nadal osvojio 47-i trofej na šljaci u Hamburgu!

Španski teniser Rafael Nadal osvojio je titulu na turniru u Hamburgu pobedom u finalu protiv Italijana Fabija Fonjinija sa 2:0, po setovima 7:5, 7:5 posle nešto više od dva i po sata igre.

R. Nadal77
F. Fonjini55

Rafa

Rafa

Španac se tako revanširao Fonjiniju za dva bolna poraza ove sezone, na turnirima u Rio de Žaneiru i Barseloni. Rafa sada vodi sa 5:2 u pobedama protiv italijanskog tenisera.

Igrače nije najbolje služio servis na startu meča, pa smo videli četiri brejka u nizu, da bi Nadal prvi prekinuo tu seriju i poveo sa 3:2.

Prvi nosilac u Hamburgu je uspeo da u završnici prvog dela igre još jednom ugrozi servis rivala i nakon sjajnog riterna iz forhenda dođe na korak od pobedničkog pehara rezultatom 7:5.

Nadal je imao vođstvo u drugom setu od 3:1, ali je nepredvidljivi Fonjini uspeo da nadoknadi rezultatski zaostatak, a zatim i da dođe u priliku da servira za izjednačenje.

Španac je u desetom gemu spasao jednu set loptu, a potom i poravnao rezultat na 5:5. Kada se već činilo da bi drugi deo igre mogao da se okonča u taj-brejku, Rafa je u 12. gemu iskoristio prvu meč loptu i tako stigao do neverovatne 47-e titule na najsporijoj podlozi.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP Rang Lista, ATP trka, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti