30/08/16 - 01:28h

Nadal lako sa Istominom, Izner jedva sprečio senzaciju

Rafael Nadal nije dozvolio dilemu u prvom kolu protiv Denisa Istomina.

Španski as je ubedljivo savladao Uzbekistanc Denisa Istomina na startu ovogodišnjeg US opena – 6:1, 6:4, 6:2.

Rafa je u laganom ritmu završio posao za dva sata i devet minuta. Peti teniser sveta je u prvom setu napravio čak tri brejka, i za nešto više od pola sata poveo sa 1:0.

Već u drugom gemu narednog dela igre napravio je još jedan brejk, a,iako se Uzbekistanac vratio na 4:3 – nije uspeo da odservira za 5:5.

Rival Nadala u narednoj rundi biće Italijan Andreas Sepi, koji je u četiri seta bio bolji od Stefana Robera iz Francuske (6:2, 3:6, 6:4, 6:3).

Ipak, nije se predavao i ako je bio u velikom zaostatku, pružio je snažan otpor i sredinom trećeg seta, ali je Nadal u pravi čak zaigrao agresivno i sa dva nova brejka završio posao.

U američkom okršaju tenisera iz odlazeće i dolazeće generacije, Džon Izner je bio na ivici poraza od mladog Francesa Tiafoea, gubio sa 5:3 u petom setu, ali je iskoristio svoje iskustvo i strah od pobede mlađeg zemljaka da ipak prođe u narednu rundu – 3:6, 4:6, 7:6, 6:2, 7:6.

18-godišnji Tiafoe (125. na ATP rang listi) je odigrao vrhunski prvi i drugi set, servirao pri rezultatu 5:5 u taj-brejku trećeg, ali ipak nije uspeo da ostvari pobedu karijere.

Franses Tiafoe je kao 15-godišnjak osvojio Oranž Boul 2013. godine. Trenutno je najmlađi teniser među 150 najbolje plasiranih na ATP turu (rođen 20.1.1998.)

Očekivalo se da Izner dominira u petom setu nakon što se vratio posle 0:2, ali je naišao na odličan otpor tinejdžera, koji je napravio brejk u osmom setu za 5:3 i došao u situaciju da servira za pobedu. 13 godina stariji Izner je iskoristio par poklona protivnika u narednom gemu i lako vratio izgubljeno, a onda rutinski dobio odlučujući taj-brejk sa 7:3.