31/05/17 - 16:59h

Nadal bez muke do nove pobede, istim rezultatom kao Novak!

Po mišljenju mnogih najveći favorit ovogodišnjeg Rolan Garosa, Rafael Nadal, plasirao se u treće kolo takmičenja lakim trijumfom protiv Robina Hasea rezultatom 6:1, 6:4, 6:3.

Još jednom je legendarni Španac rutinski odradio posao, i, nakon Benoe Pera, lako savladao i Holanđanina Hasea, za svega sat i 50 minuta igre. Naredni rival devetostrukog šampiona Pariza je Gruzijac Nikoloz Basilašvili, koji je nešto ranije u tri taj-brejka eliminisao našeg Viktora Troickog.

Kao i Novak Đoković sa kojim bi mogao da se sretne u polufinalu, Nadal je prve dve prepreke savladao bez izgubljenog seta (danas čak istim rezultatom) i sa neznatnom potrošnjom. Prvi set je dobio za svega 28 minuta, a do četvrtog trijumfa u isto toliko duela sa Holanđaninom došao je ne ispustivši nijednom svoj servis, uz pet napravljenih brejkova (po dva u prvom i trećem, jedan u drugom setu).

Ujedno, Majorčanin je poboljšao svoj fenomenalni skor na Otvorenom prvenstvu Francuske, pa sada ima 74 pobede uz svega dva poraza.

U dosadašnjem toku današnjeg programa, najveće iznenađenj priredio je Argentinac Olivo, koji je eliminisao ljubimca domaće publike Žoa Vilfreda Congu.