18/04/13 - 14:07h

Monte Karlo: Ziki i Beneto nastavljaju sa pobedama

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Francuz Žilijen Beneto plasirali su se u narednu rundu Mastersa u Monte Karlu, pošto su savladali Peju i Soareša rezultatom 2:0, po setovima 7:6, 6:4.

N. Zimonjić/ Ž. Beneto76
A. Peja/ B. Soares64
Nenad Zimonjic

Srbin i Francuz su loše ušli u meč i već početkom duela gubili sa 4:1 uz dva brejka zasotatka. U nastavku seta Nenad i Žilijen su se vratili u meč, smanjili na 4:3, a onda i došli do novog brejka za izjednačenje – 4:4. U daljem toku seta nije bilo brejka, pa je meč otišao u “trinaesti gem”. U taj-brejku bilo je puno brejkova, tako da je pobednika odlučila bolja koncentracija. Zimonjić i Beneto imali su tri set lopte i iskoristili treću za konačnih 9:7 u taj-brejku i 7:6 u prvom, izuzetno uzbudljivom, setu.

Koliko je prvi set obilovao uzbuđenjima i brejkovima toliko drugi nije. Brejkova nije bilo sve do rezultata 4:4, kada su Nenad Zimonjić i Žilijen Beneto oduzeli servis protivnicima, poveli sa 5:4, a onda u narednom gemu postavili konačnih 6:4 i plasirali se u narednu rudnu takmičenja.

Teme:   ATP, Dubl igrač, Masters, Masters u Monte Karlu, Nenad Zimonjić, Teniseri, Turniri, Vesti