10/04/16 - 18:09h

Monte Karlo: Simon i dalje nepobediv za Troickog

Srpski teniser Viktor Troicki završio je učešće na Mastersu u Monte Karlu već u prvom kolu porazom od Žila Simona 6:3, 6:4.

Viktor Troicki

Bio je to peti poraz Troickog od Žila Simona u isto toliko duela, s tim da su se poslednji meč pre ovog igrali još 2011.

Francuski teniser je do plasmana u drugo kolo stigao posle jednog sata i 46 minuta igre. Troicki je već u prvom gemu meča propustio dve brejk lopte u maratonskom gemu. Serveri su bili sigurniji sve do osmog gema, kada Simon koristi prvu brejk loptu za vođstvo od 5:3, koje je potvrdio u sledećem servis gemu za 1:0 u setovima.

U četvrtom gemu drugog seta Viktor je propustio tri brejk prilike da povede sa 3:1, za šta je ubrzo bio kažnjen. Francuz je dva puta za redom oduzeo servis svom rivalu i poveo sa 5:2, ali nije bio uspešan u prvom servis gemu za pobedu. Viktor je vratio jedan brejk, potom smanjio na 5:4 i imao čak i brejk loptu za izjednačenje na 5:5, ali je i tu priliku propustio. što ga je koštalo poraza.

Đoković je slobodan u prvom kolu, u drugoj rundi čeka boljeg iz duela Jiržija Veselog iz Češke i Tejmuraža Gabašvilija iz Rusije. Plasman u glavni žreb obezbedio je i Filip Krajinović.

Teme:   Masters u Monte Karlu, Vesti, Viktor Troicki