21/04/17 - 20:27h

Monte Karlo: Nadal rutinski do polufinala

Bez izgubljenog seta, španski teniser Rafael Nadal plasirao se u polufinale mastersas u Monte Karlu.

Zimbio.com

Iako nije pružio naročito dobru partiju, Nadal je bez naročite drame prošao u polufinale savladavši Argentinca Dijega Švarcmana sa 6:4, 6:4, nakon sat i 40 minuta borbe. Njegova poslednja prepreka do finala biće David Gofan, koji je ranije danas iznenadio Novaka Đokovića.

Jedno od iznenađenja ovog turnira, Dijego Švarcman, čak četiri puta je uspeo da oduzme servis favorizovanom protivniku, ali mu to nije bilo dovoljno ni za set. Ukupno je na meču viđeno čak 10 gemova, a Španac je napravio dva više.

Rafa je u drugom setu gubio sa 4:2, ali je osvojio sledeća četiri gema i nastavio put ka osvajanju jubilarnog desetog trojefa u Kneževini.

U drugom polufinalu sastaju se Albert Ramos Vinoljas i Luka Puij.

Teme:   Masters u Monte Karlu, Rafael Nadal, Vesti