16/04/16 - 16:13h

Nadal u 100. finalu karijere igra za devetu titulu Monte Karla

Rafael Nadal je prvi finalista Masters turnira u Monte Karlu. On je u polufinalu sa 2:1 (2:6; 6:4; 6:1) savladao Endija Mareja. Nadal će u rekordnom 100. finalu karijere igrati za devetu titulu u Kneževini.

Nadal

Nadal

Duel dva tenisera je svakako centralni događaj u Monte Karlu danas. Susret starih znanaca od velikog značaja bio je za obojicu jer se ove godine muče sa lošim rezultatima.
Rafael Nadal je do polufinala došao bez izgubljenog seta. Na putu do polufinala savladao je Bedenea, Tima i Vavrinku.
Endi Marej se namučio u prva dva kola protiv “slabijih” protivnika, ali je u četvrtfinalu ekspresno savladao Miloša Raonića.

U meču koji je trajao dva sata i četrdeset minuta, Rafael Nadal je zasluženo slavio i upisao 17 pobedu protiv trenutno drugog reketa sveta.

Prvi set je u potpunosti pripao Mareju koji je iskoristio dve od četiri brejk šanse i osvojio ovaj deo sa 6:2.

Sve ono što je Britanac uradio u prvom setu, u naredna dva je ponovio Nadal.
Španac je iskoristio sve greške protivnika kojih je, kako je meč odmicao, bilo sve više.

Drugi set doneo je ujednačenu igru oba tenisera, ali ipak Nadal je bio sigurniji u važnim poenima i došao do izjednačenja rezultata brejkom u 10. gemu.

U završnom delu ovog susreta, “kralj šljake” je opravdao svoju ulogu.
Siguran na svoj servis, iskoristio je nervozu Britanca, napravio dva brejka i posle dva i po sata igre pri rezultatu 5:2 servirao za svoje 10. finale u Kneževini.
Iako se činilo da će to biti lak posao za njega, Nadal je napravno nekoliko neiznuđenih grešaka i “poklonio” dve brejk prilike protivniku, koje on nije iskoristio. Ipak, nadala uspeva da iskoristi petu set loptu i pobedi u jednom od najboljih duela sezone.

Rekorder po broju titula u Kneževini će sutra dostići još jedan lični rekord. Finale Masters turnira u Monte Karlu biće mu rekordna 100. borba za titulu.
Do sada, Nadal je 67 puta bio uspešan u završnici jednog takmičenja, a od toga je 47 finalnih pobeda zabeležio na šljaci.

Španac će se sutrašnjem finalu boriti protiv boljeg iz francuskog polufinala koje igraju Žo – Vilfred Conga i Gael Monfis, a ko god od njih da prođe imaće težak zadatak protiv motivisanog Nadala.

(Tenis Uživo, M. Petković)

Teme:   ATP, Endi Marej, Masters, Masters u Monte Karlu, Rafael Nadal, Teniseri, Turniri, Vesti