12/08/16 - 21:54h

Monika Puig u finalu Olimpijskih Igara!

Teniserka iz Portorika živi san! Monika Puig je na Olimpijske Igre došla kao 34. teniserka sveta, a boriće se za zlatnu medalju.

Ukoliko pobedi u finalu, Monika Puig će svojoj zemlji doneti prvo Olimpijsko zlato u istoriji.

Puig je u polufinalu sa 2:1 u setovima (6:4, 1:6, 6:3), posle sat vremena i 54 minuta igre, eliminisala 14. igračicu sveta, Petru Kvitovu.

Susret nije dobro krenuo po teniserku iz Portorika. Kvitova je došla do ranog brejka i povela sa 3:0 pre nego što je Puig uspela da se upiše na semafor. U naredna dva gema Monika je vratila brejk, a potom i izjednačila rezultat. U devetom gemu još jednom je oduzela servis Čehinje i povela sa 5:4. Servirala je za set i sa 6:4 slavila u ovom delu meča.

U drugom setu usledio je silovit odgovor Kvitove. Dvostruka šampionka Vimbldona je vrlo brzo stigla do vođstva od 5:0. Prava borba viđena je u sedmom gemu, kada je pri vođstvu Čehinje od 5:1 Puig imala tri brejk šanse. Kvitova se uspešno suočila sa sve tri, i iskoristila treću set loptu za 1:1 u setovima.

Odlučujući set doneo je veliku borbu. Puig je povela sa 2:0, ali je Kvitova izjednačila. Portorikanka je potom prešla u novo vođstvo od 4:2, ali je Čehinja već u narednom gemu vratila brejk i smanjila zaostatak na 4:3. U gemu u kom je Kvitova servirala za izjednačenje, Monika Puig joj je ponovo oduzela servis i povela sa 5:3. Servirala je za Olimpijsko finale i sa 6:3 u trećem setu došla do borbe za zlato.

U drugom polufinalu sastaju se Medison Kiz i Anželik Kerber.

Teme:   Olimpijske igre, Rio de Žaneiro 2016, Teniserke, Vesti