11/05/15 - 17:40h

Monako nakon velike borbe eliminisao Lajovića (ATP Rim)

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u drugo kolo Masters 1000 turnira u Rimu! Bolji od našeg tenisera je, nakon dva sata i 21 minuta igre, bio Argentinac Huan Monako, rezultatom 2:1, po setovima 6:3, 6:7 (5:7), 6:2. Monaku će rival u drugoj rundi biti osmi favorit, Sten Vavrinka.

D. Lajović372
H. Monako666
Dusan Lajovic

Susret je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a teniseri su osvajali gemove pri svom servisu sve do šestog gema, kada je Argentinac uspeo da iskoristi prvu brejk loptu, prethodno u petom spasivši dve i tako dođe do prednosti od 4:2. U daljem toku Dušan Lajović nije uspeo da uzvrati, te je Huan Monako nakon 36 minuta tenisa osvojio prvi deo igre rezultatom 6:3.

Drugi set bio je znatno neizvesniji, a apsolutno zasluženo ga je osvojio teniser iz Srbije. Počelo je brejkom Monaka, te je sve do šestog gema teniser iz Argentine išao ka pobedi. Tada je Dušan uspeo da vrati izgubljeno, a potom je došao i do brejk prilika kojim bi u potpunosti preokrenuo meč. Međutim, Srbin ih nije iskristio, a potom je dozvolio Argentincu da mu opet oduzme servis za 5:4 i da servira za meč. Dušan Lajović se međutim nije predavao, uzvratio je ribrejkom, a onda je u taj-brejku bio smireniji od temperamentnog “gaučosa”, te je sasvim zaslušeno došao do 7:5 i konačnih 7:6 u drugom delu igre.

Treći set je u mnogome bio sličan sa prvim. Teniseri su počeli dobrim i sigurnim servisima, ali je onda šesti gem bio odlučujući. Argentinac je uspeo da tada oduzme servis Srbinu, dođe do 4:2 i potom materijalizuje stečeno za velikih i ispostaviće se nedostižnih 5:2. Dušan nije imao ni jednu priliku da vrati brejk u trećem setu, te je Huan Monako na kraju zasluženo postavio konačnih 6:2, nakon 32 minuta igre u trećem delu.

Huanu Monaku će rival u drugoj rundi biti osmi favorit, Sten Vavrinka.

Turnir u glavnom gradu Italije igra se za nagradni fond od 3,8 miliona evra.

Teme:   ATP, Dušan Lajović, Masters, Masters u Rimu, Teniseri, Turniri, Vesti