12/04/16 - 13:36h

MK: Tim do pobede posle preokreta, Raonić i Gaske sigurni

U ponedeljak je završen veći broj mečeva prvog kola na Mastersu u Monte Karlu. Sada imamo deset poznatih parova šesnaestine finala, a na terenu je bio i sprski teniser Filip Krajinović.

Milos Raonic

Filip Krajinović je u glavni žreb došao posle kvalifikacija, a već na startu igrao je protiv favorizovanog Bugarina Grigora Dimitrova. Bugarski teniser je pokazao zašto je favorit i sa 6:3, 6:2 porazio Krajinovića.

Juče su na terenu bili i deveti, deseti i 12. nosilac. Dok u mečevima Miloša Raonića (10) i Rišara Gaskea (9) nije bilo nikakve drame, Dominik Tim (12) je morao da se vraća u igru posle izgubljenog seta.

Raonić je sa 6:3, 7:5 eliminisao Italijana Marka Čekinata, a Gaske je sa 6:4, 6:0 bio bolji od Nikolasa Almagra iz Španije.

Protivnik Dominika Tima bio je 115. igrač sveta, Jan-Lenard Štruf. Austrijanac je sprečio poraz od mnogo lošije rangiranog protivnika, iako je Štruf imao set prednosti i brejk šanse u odlučujućem delu meča. Konačan rezultat bio je 1:6, 6:3, 6:4 za Tima.

Puij – Mau 7:6, 6:3

Teme:   Dominik Tim, Filip Krajinović, Masters, Masters u Monte Karlu, Miloš Raonić, Rišar Gaske, Teniseri, Turniri, Vesti